ZPĚTRecenze:

Láhev: BenRiach 25 yo
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Plná medu, sladu a sladkostí. Vybavila se mi vzpomínka na Balblair 1997. Šťavnatá, plná, vyzrálá, nemůžu se té vůně nabažit.Při důkladném zkoumání cítím i lehký závan rašeliny. Spousta přezrálého ovoce, fíky, datle. Alkohol ji zároveň dělá i celkem svěží.
Chuť: Rozjezd je sametově hebký, medový, a to opravdu velmi medový. Snad nepodléhám sugesci, ale vyzrálost z ní úplně čiší. Dřevo, ale v té nejkrásnější podobě bez nějakého náznaku hořkosti. Dozvuk opět krásně medově-dřevitý, sladce kořenitý a hlavně velni velmi dlouhý.
Shrnutí: Všechny složky jsou zde nádherně sladěné, harmonické, vše do sebe zapadá, jedinou chybu tahle kráska má, a to když smutně koukám na její cenu.Čekal jsem, že bude asi dobrá, jinak bych si vzorek nevozil, ale že bude až takhle skvělá, to opravdu ne.BenRiach mám obecně rád, ale tímhle mě opravdu dostali.Moc pěkný whisky zážitek, potkat se s takovou dobrotou...
Body: 92

Láhev: BenRiach 25 yo
Autor: Jerry1
Aroma: Medová sladkost úplně zaplní nos. A sherry. Rašelinu ani stopově neregistruji.
Chuť: Jemná vyzrálá chuť, opět plná sametového medu a sherry. Dále něco mezi čokoládou a kakaem. A trochu dřeva.
Dozvuk: Dlouhý, předlouhý, hřejivý.
Shrnutí: Obě dvě verze starších BenRiachů (25y a 30y) jsou skvostné. Těžko se rozhodnout, která je lepší. Jako pomocný argument může posloužit cena, potom je výběr 25y o trochu jasnější. Ovšem pokud se můžete dostat ke vzorku, berte obě dvě a udělejte si hezkou srovnávací ochutnávku, tato dvojička si o to přímo říká.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.