ZPĚT

Recenze:

Láhev: Martell V.S.O.P. Medaillon
Autor: Hunter
Aroma: Vůně přezrálých vinných hroznů, jemně kořenitá, marcipán a punčový řez.
Chuť: Koňak bych asi netipoval, působí silněji, než na 40% alkoholu. Chuť je sice vyzrálá, ale s kořenitě nahořklým dozníváním, je dost zvláštní, připomíná mi kapky proti kašli a dokonce v něčem i fernet, dál bych rozkódoval v chuti lékořici.
Shrnutí: Po nadějné vůni, která mi celkem sedí, mě chuť příliš neuchvátila. Není to úplně můj styl, třeba Ararat mi přijde lahodnější, ale to už je o osobních chutích a preferencích. Jde i o zvyk, po delším sžívání bych se k Martellu třeba propil. Jsem zvědav na to, jak chutná Zombovi, kterému tímto za vzorek děkuji.
Body: 80

Autor: Nethar
Aroma: Ovocné, vanilkově navoněné, jinak spíše svěží než nějak hutně sladké. Jitrocelový sirup.
Chuť: Hladká, jemná, méně výrazná, ale zato krásně pitelná.
Dozvuk: Tady už je to dost sladké, výrazná čokoláda, rozinky, sirob.
Shrnutí: Ochutnáno tak naslepo, že jsem si myslel, že je to whisky. Přišla mi pravda dost navoněná, ale jinak jsem prd poznal. Po lahvi se nesháním, ale pochutnal jsem si.

Autor: tornado
Aroma: Typické aroma brandy to určitě není, trochu z toho čpí lihovitost. Lehce nasládlé s poněkud zvláštním, těžce kořeněným nádechem, který nedokážu zcela definovat. Perník, hořké madle, káva, nepatrný náznak citronové kůry. V něčem mi to také připomíná limonády jako jsou Coca-Cola, Kofola, apod.
Chuť: Lehce zaperlí na jazyku. Příjemně hutná, zajímavě kořeněná (souhlasil bych s Hunterem, že v něčem připomíná kapky proti kašli a fernet), decentně sladká. Brandy bych v tom nehledal, ale jinak se mi na ochutnání docela líbí.
Dozvuk: Není příliš intenzivní. Nejvíc zde cítím lékořici, nepatrný náznak citrusové kyselosti. V úplném konci stále lékořice a oříšková hořkost.
Shrnutí: Určitě nejde o typickou brandy. Má hodně osobitý charakter, který asi každému nesedne. Já bych ji celý večer popíjet nedokázal, degustační sklenička by byla tak akorát. Z mého pohledu minimálně za zkoušku stojí. Patok to není a jde o klasiku.

Autor: zombice
Aroma: Přezrálé ovoce (hrozny, švestky, fíky), sherry, příjemná :-)
Chuť: Nejdřív něco divně a nedobře kořeněnýho, pak uz jen koření..
Dozvuk: Hořké koření, na první napití agresivnější jak kdyby měl víc %, pak už ne. Ke konci na pozadí čokoláda.
Shrnutí: Kupováno kdysi jako nějaká výprodejovka kvůli návštěvám. Přiznám se, že jsem čekal něco o dost lepšího (hlavně v chuti). Nakonec to tak hrozný nebylo, část se vypila, zahučela ve vaření :-) ale brandy experimenty zatím opakovat nebudu...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.