ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 12 yo Importanticus Fumosus
Autor: Króča
Aroma: lehký uhelný dým, podhoubí, občas vanilka, časem se více projevuje kouřová stránka
Chuť: sladký (až ovocný) nástup setne především rašelina a kouř
Dozvuk: poměrně dlouhý ale nic nového nepřinense.. kouří , stává se sladkým a vysychá
Shrnutí: slibná vůně, chuťově výrazná - byť trošku jednoduchá..finish mi vyzněl nějak do ztracena a trošku mi tím pokazil celkový dojem, který je ale i tak vydařený

Autor: joy
WB
Aroma: sladkost, kouř, vanilka, pod tím vším povidla a nakyselost
Chuť: sladkost, pak nastupuje kouř, rašelina, koření
Dozvuk: delší, kouřový, kořeněný, vysušuje a kyselkatí
Shrnutí: už jsem pil lepší kouřové kousky od Benriachu, tato je taková trošku jednodušší, ale docela účinná. Láhvi bych se nebránil

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Rašelina, která zpočátku dost vše ostatní překrývá. Časem se objeví i sladší tóny, takové temnější, řekl bych povidlovější :-)
Chuť: Rašelina, která dost vysychá, pak sladší popel a kouř.
Dozvuk: Sladce šťavnatý s kyselejšími tóny, který překrývá všudypřítomný rašelinný kouř.
Shrnutí: Popravdě jsem od této whisky čekal trochu víc, i když dobrá teda taky je. Po zkušenosti se vzorkem BenRiach Heredotus, jsem i tady čekal sladší rašelinnou whisky, ale ta sladkost byla nejvíc v dozvuku, jinde aby jí člověk docela hledal pod tím rašelinným nakouřením.

Autor: zyki
Aroma: sušené švestky, lehčí rašelina, kapradí
Chuť: rašelina oslazená umělým medem
Dozvuk: mírná rašelina, náznak nahořklosti(možná citrusová jádra)
Shrnutí: dobrá, ale našel bych několik lepších kouřovo-finišovaných BenRiachů

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.