ZPĚT

Recenze:

Láhev: Eagle Rare 10 yo
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Okurka, banán, dřevo, chladivost, sladkost, výraznější dřevo.
Chuť: Trpké sladké dřevo, ostrý karamel, sladké trpké koření, sladká svíravost, stopy ovocné sladkosti.
Dozvuk: Sladké dřevo, dřevitý prach, sladká trpkost, stopy kyselých okurek.
Shrnutí: Nic zvláštního, pohoda ale nezaujal

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Po přivonění k tomuto až načervenalému moku cítím čokoládovou sladkost, mírně v nose zaštipuje, cukrovitost se mísí s nakyslým ovocem. Skořicovo-čokoládový krém je hlavní vodící linkou.
Chuť: Vanilkovitost bourbonu, dřevitě pikantní i po opakovaném napití.
Dozvuk: Běžný nasládlý dozvuk bourbonů, středně silný.
Shrnutí: Ach jo, řekl jsem si potichu po prvním ochutnání a asi to musím doplnit i v celkovém shrnutí. Nevoní vůbec špatně, ale ve zbytku je to prostě bourbon a ničím mě nepřesvědčuje. Možná proto, že nemám rád normální bourbony, na WB 89 bodů.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké. žloutkový věneček, cukrová rumová poleva. výrazný AO, vanilka, kapka citronu. piliny, vysychá. úžasná vůně. po odvětrání vyleze karton. (b.3/3)
Chuť: sušší, lehce drhnoucí. dřevo, pecky, kapka citronu a blůmové šťávy. vanilka, chilli, káva. lihovější (50%?) (b.3/4)
Dozvuk: větrový. od suchosti v chuti spíše sládne a vanilkovatí. výrazně tmavá čokoláda. máta, jehličí. (b.1+/2)
Shrnutí: AO, bourbon. ve vůni úžasný, v chuti sušší, přesto výrazný. hodně čokoládový dozvuk. potěšil. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladší, lehčí, příjemná. Žvýkačka, meloun, karamel, lehce lak.
Chuť: Vodovější a sladká. Objevuje se dřevo, vanilka, bílá čokoláda a příjemný tabáček.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký. Rumová trest. Opět ten meloun z vůně a opálené dřevo.
Shrnutí: Krásně voní, pak to jde ale trochu z kopce ke klasické bourbonovosti. Na 45% se ale pije hodně dobře. Na bourbon mi přijde překvapivě světlý.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.