ZPĚTRecenze:

Láhev: Queen Anne
Autor: Hunter
Aroma: V přímém srovnání u mě vítězí zcela jasně J.Walker, jehož vůně je nejvýraznější, a také nejpříjemnější, Ballantinka i Queen A. mají vůni poněkud zastřenější, tóny jsou zde hlubší.Mezi Queen Anne a Ballantinkou o kousek vítězí královna, a to svou oříškovou hlubokou notou.(samotnou vůni jsem ohodnotil W-78, Q-71 a B-70).
Chuť: Ballantinka sbírá body, které ztratila v testu buketu, velmi příjemná, na blended skvělá vícevrstvá chuť,(78 bodů), Walker trošku ztrácí, je jemnější v chuti, a zakončení oproti Ballantince méně výrazné a kratší (74b.), královna vytáhla svůj nejvetší trumf-sílu a drsnost, tak jak to mám rád, dávám 79b!
Shrnutí: peleton je tentokrát v součtu velmi vyrovnaný, rozdíly jsou minimální,ale ve vůni i chuti byly rozdíly překvapivě výrazné.Bohužel, kdo získal v chuti, ztratil ve vůni a naopak.Bude záležet na osobních preferencích každého z vás.Já osobně si pochutnám na každé z testovaných lahví, ale konečné pořadí je Walker Red label 76 bodů, Queen Anne 75 bodů a Ballantinka 74 bodů v absolutním hodnocení bez ohledu na cenu.
Body: 75

Láhev: Queen Anne
Autor: Nethar
WOL
Aroma: Sladká, medová vůně. Broskve a fíky. Opět jako u paralelně testovaného vzorku (Tomintoul 10y) voní pěkně, ale těch vrstev ve vůni příliš velké množství není. Tahle se s postupem času posouvá k nějaké vyšší dřevitosti, kořenitosti, karamelové koženosti, což se mi docela líbí, ale zároveň ztrácí na celkové razanci.
Chuť: Cask strength whisky, jak známo, přílis nemusím, ale tohle je vysloveně řidké a nijaké. Po delší době trochu ostrosti, ale nic zvláštního (tady jsem se tedy s Hunterem moc neshodnul, drsnost tam nenacházím)
Dozvuk: V první části dozvuku levná chlastovitost obyčejné whisky, není to dobré, potom ale vyskočí něco čokoládovějšího, trochu kořenitého, řekněme utlumené višně v čokoládě, takže si to spraví.
Shrnutí: Levná blended whisky, takže buďme shovívaví. Nejvíce se mi líbí druhá část dozvuku, ani vůně není špatná. V chuti nudí a první dojem po polknutí je vysloveně negativní. K Ballantine's a JW, které Hunter paralelně testoval, určitě vyrovnaná alternativa.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.