ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mellow Corn
Autor: J.K.Ch
Aroma: Včelí vosk, kukuřičné lupínky (Corn Flaskes), náznak kokosu. Kdo někdy ochutnal “honey and coconut corn flakes” tak přesně ta vůně.
Chuť: Relativně ostrá, ale 50% bych netypoval. Olejnatá se stopami ovoce. Alkohol zaštipuje docela výrazně je to celkově takové drsnější.
Dozvuk: Tady se naplno vrací kokos a zlehka náznak kukuřičných lupínků. Olejnatost a ovocné tóny, který byly v chuti vymizely. Navíc se objevuje hřebíček a za lehka vanilka.
Shrnutí: Že v sudech stráví pouhé dva roky? No a co? Je to trochu sprostější pití, ale stojí za to. Překvapivě dobrý poměr cena / požitek. Jsem rád, že jsem si tento kousek pořídil, ale na druhou stranu je jedna lahev tak akorát. Pokud si nechcete koupit něco do míchaných drinků, pak ji doporučuji jednoznačně.
Body: 76

Autor: Nethar
WB
Aroma: Tak tohle mi voní spíše jako nějaká jak já říkám "kokosová" whisky. Něco ovocnějšího a lehčího, třeba do Lowlands by hezky zapadala. Dřevitost. Včera jsem říkal, že mi testované bourbony moc bourbonovitě nevoněly. Tady je to dotažené k dokonalosti - bourbon bych v žádném případě netipoval. Třeba jsem jen vytáhl špatnou skleničku. Je také netradičně velmi světlý. Není sladký, ani intenzivní, ani umělohmotný. Kokosovo-dřevitý. Čerstvé dřevo, les.
Chuť: Proti prvnímu vzorku (Eagle Rare 10y) není vůbec drsný a kořenitý, naopak hezky hladivý a snad i olejovitý (ač nakonec s více procenty alkoholu). Zůstává tam ta významná dřevitost, přidává se trocha sladkosti, stále bych ale netipoval bourbon...
Dozvuk: ...což se nemění ani po polknutí. Které je takovým vyústěním celkového dojmu, spíš takovým "teď už to dohrajeme do konce" než "a teď tradááá do finále!".
Shrnutí: Snad kdyby to více rozbalil v závěru, byl by můj celkový dojem jiný, ale takhkle mi prostě přijde takový zvláštní a tentokrát to slovo myslím spíše jako "divný".

Autor: zyki
Aroma: vanilka, kokos, v pozadí náznak ovoce, manželka to označila jako vánoční sušenku
Chuť: vanilka, přezrálá jablka, možná lehce nahnilá, k tomu trochu leštěnky na nábytek, že bych tomu říkal moštárna (nevím co s pravidly, ale ta nikdo vlastně nečte)
Dozvuk: převládá moštárna
Shrnutí: první kukuřičná, jsem spokojen, občas bych si ji s chutí nalil

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.