ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Garioch 12 yo
Autor: Cyra
Aroma: Citrusově travní (skoro až náznaky nějakého Auchentoshanu),Tvarohový koláč s ovocem. Přitom výrazné sherry – povidla, med, tmavá čokoláda a spousta koření. Občas zapůsobí trochu ostře alkohol, ale jinak nádherná vůně.
Chuť: Hodně výrazná. Sladko slaná. Přitom ale disponuje máslovitou texturou. Překvapivě výrazně „šeřená“. Sušené švestky, kakao, pepř a stopa kouře.
Shrnutí: Opomíjená a podle mě docela neprávem podhodnocená whisky. Taky jsem ji dloho přehlížel. O to větší překvapení. Některé podobně zrající whisky (bourbon/sherry) jsou většinou spíše zakulacené do homogenní „jednochuti“, ale tady to neplatí. Zde jsou celkem jasně cítit vlivy obou druhů sudů a dají se „číst“ krásně samostatně a ve výsledku je to přitom spojené do opravdu fungující harmonie chutí i vůní. Vynikající poměr cena/ výkon

Autor: Hunter
WOL
Aroma: Šťavnatě medová, ovoce, slad, ořechy, vřes, ale i lakové tóny v druhé vlně, zřejmě promlouvá alkohol. Vůně je opravdu pohodová a docela výrazná.
Chuť: První dojem je nasládlý, ale na jazyku je vzápětí vystřídán ostrostí a dřevem, dost hutný dojem, tohle není žádný řídký čajíček. V dozvuku štiplavě kořenitý, táhlý, odeznívá jen pomalu.
Shrnutí: Zkoušel jsem ji i s vodou (3 kapky na malý panák). Vůni to nijak nepomohlo, ale chuti ano, zesládla. Takže bych si vychutnával vůni neředěnou, a před napitím teprve přidal pár kapek vody. Za relativně málo peněz (880,-Kč) celkem hodně muziky. V Excalibru dokonce za pouhých 729,-.To už je skvělý nákup. Můj první ochutnaný Glen Garioch rozhodně nezklamal. Za vzorek děkuji Króčovi.
Body: 85

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Hutná, silná, sušší. Hořká čokoláda, sladké dřevo, sušené ovoce, med.
Chuť: Výrazná, pichlavá, hutná, sušší s přechodem do sladka. Dřevitá, kořenitá, sladké sušené ovoce.
Dozvuk: Medová a kořenitá, sladce dřevitá.
Shrnutí: Medovědřevitá Highland, výrazná, dobrá.

Autor: Króča
Aroma: poněkud zastřenější a alkoholovější.. převážně dřevo s trochou rašeliny.. lze objevit také nezralé ovoce (broskve a nektarinky) které se vyznačuje jistou nakyslostí..oříšková mléčná čokoláda by taky byl k mání.. s vodou mizí alkoholový odér,projevuje se více ovoce a dřevo je výrazněji lakované
Chuť: opět nejvíce dřeva..k tomu malinko kouře, čokolády a lehce pikantního koření.. s vodou se více projevuje kouř a dřevo se stává kyselejší
Dozvuk: zaštípne a chuťově výrazně zesílí..dřevo stále drží pevně otěže, ale není nepříjemné.. rašelinně-kouřové spektrum je zde výraznější než před tím..nugát, černá čokoláda.. s vodou se opět objeví nezralé ovoce a kyselost
Shrnutí: velmi výrazná whisky..převážně dřevěná v patřičně ostrém plášti.. pro me nijak zajímavý kousek, který mne příliš nebavil..možná kdyby v chuti přidala něco sladkého,tak mohla u mne dopadnout lépe..pro mne lepší bez vody
Body: 80

Autor: Nethar
WB
Aroma: Tak tohle je velmi osobitá vůně, za to jsem vždycky rád, když mi nějaká whiska připadá nová. Snoubí se zde ve velmí umírněné podobě "olomoucké tvarůžky" z Jury, jehličí a parfémovitá ovocnost. Po delší době mírně nakyslá, ale ne citrusově jako spíš tak nějak okurkově (okurkový lák).
Chuť: Přiměřeně sladká, po chvíli "válení" kořenití.
Dozvuk: Sladkonahořklý dozvuk s pikantně zaštipujícími jehličkami.
Shrnutí: Výrazná a sympatická whisky ve vůni, chuť a dozvuk trochu ztrácejí, ale i tak si celkově tato láhev (tento vzorek) vede velmi dobře. S Hunterem se tedy shodnu v tom, že nám chutná a přijde zajímavý, s Króčou zase v tom, že je lepší bez vody. Pohodová whisky na nenáročné večery s kamarády.

Autor: lochness
WB
Aroma: Jemné náznaky sherry suda, starý drevený nábytok, zrelé sladké tmavé ovocie
Chuť: Zaštípe, drevo vystúpi do popredia veľmi rýchlo.
Dozvuk: Dozvuk veľmi dlhý, bohužiaľ nie veľmi príjemný na jazyku. S pár kvapkami vody sa dramaticky zlepší, drevo ostáva ale už nevadí.
Shrnutí: Zasa ďalšia whisky, ktorá lepšie vonia ako chutí. Toto asi nebude môj favorit, pri cene 35e/989Kč za liter v Travel Free však môžem odporučiť priaznivcom drevitých whisiek.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.