ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Cruach-Mhòna
Autor: Cyra
Aroma: Příjemná rašeliná vůně s kávou a květinami. Také ovoce (citrusy), obilí a v pozadí travní tóny s vanilkou.
Chuť: Nečekaně lehká a spíše řídká (na rašelinu v 50%). Jemná, nasládlá rašelina s lehce štiplavou a nakyslou popelavostí. Trochu dřeva a jinak taková jakoby prázdná.
Dozvuk: Stále nasládlá rašelina a popel. Náhle se vyvalí ostrý kouř. Značně vysychá. Jód.
Shrnutí: Jednoduší, spíše nevýrazná rašeliná whisky. Také poměrně snadno zaměnitelná. Nějaký ten výraz nastoupí až v dozvuku, ale to už je pozdě. V této cenové hladině (a nejen zde, i níže) jsou rozhodně mnohem lepší kousky.

Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Sladce rašelinová, zemitá, vždy mě u tohoto typu vůní napadne, že je taková „caol ilovská“. Nakyslost, citrusy, pepř, sůl a kouř. Ta sůl tam je, ačkoliv jinak působí nasládle.
Chuť: První dojem na jazyku je poněkud řídký, ale naštěstí dochází rychle k posunu na zemitě nasládlou rašelinu a po ní přichází spousta kouře, pod ním stále citrusy s jablky, které chuť dělají svěží,hodně zajímavý vývoj. Dozvuk je středně dlouhý, nasládlý a zároveň vyuzeně nakouřený, suchý a peprný.
Shrnutí: Pěkně vyvážená whisky, to co slíbí ve vůni, plní jak v chuti, tak dozvuku. Je sice trochu jednodušší a její profil není nějak vrstevnatý, ale příznivci kouře a rašeliny by měli být spokojeni. Litrovka za něco málo přes patnáct stovek se zdá být rozumnou investicí, mám o čem uvažovat. Petrovi děkuji za možnost zakoupení vzorku.
Body: 85

Autor: J.K.Ch
Aroma: Kouřová, těžší, zatuchlá, ovocná a velmi plná vůně. Na povrch prosakují i stopy oříšků.
Chuť: Nějak se nejsem sto rozhodnout, zda je to lehčí nebo těžší whisky. Nějak se mezi těmi stavy náhodně přepíná. Ale citrusy a zralé ovoce jsou v chuti stále, stejně jako výrazně fenolové aroma, vanilka a sherry. Po delší době v ústech má olejnatý charakter.
Dozvuk: Tady se projeví slanost a mořské řasy s rašelinou.
Shrnutí: Moc podařená a hodně neobvyklá, zvláštním způsobem kouřová a extra zábavná whisky.
Body: 84

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: slaně rašelinná vůně, jemný mořský vánek, postupně se vzadu vynořuje doplňující styl - ovocná medovitost, voní mi to nádherně - je to má oblíbená rašelina, ale v mírném podání, bohatě podbarevená dalšími nasládlými podtóny
Chuť: spíše jemná, zakouřená
Dozvuk: kouř, sucho v ústech, pepřové koření, tahle whisky nenudí (vysoká procenta se ukáží hlavně až po polknutí)
Shrnutí: dělám si k ní hvězdičku, velmi mě zaujala

Autor: sandrider
Aroma: slabě rašelina, bylinky, sladká – lékořice, dotek kouře
Chuť: rašelina následovaná kouřem, sladká, lehce pepř
Dozvuk: delší, kouřový
Shrnutí: příjemná kombinace rešeliny/kouře a sladkosti, pitelná, nicméně Darach Ur mi chutnal o mnoho víc

Autor: zyki
WB
Aroma: lehčí kouř (ne silou, ale charakterem), hruška, přezrálá mirabelka
Chuť: více kouře, sladkost je méně ovocná
Dozvuk: kouř, nugátový krém
Shrnutí: jsem rád, že mám celou láhev, vlastně už jen půlku

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.