ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Darach Ur
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Medová, ořechy, přezrálé ovoce, lakovna, vanilka a kakao. Nebál bych se ji charakterem přirovnat k nedávno testované Glen Garioch 12y, jsou si typově velmi blízké.
Chuť: Zprvu nasládlá, přes dřevo přechází ke kořenitosti. Pěkně plná, působí vyzrále.Ve středním dozvuku převládá opálené dřevo, toastový dojem.
Shrnutí: Medově sladký kousek z Islay? Proč ne? Příjemná whisky, na každodenní pohodové popíjení jako dělaná, o to víc, že litrovka se dá koupit kolem dvanácti set korun…Petrovi opět poděkování za možnost zakoupení vzorku.
Body: 84

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Velmi příjemná sladká vůně. Ovocně čokoládová. Pralinky. V závěru trochu rašelinná, či spíše kožená.
Chuť: Mírně nakyslý, ale ostrý.
Dozvuk: Dřevitě nasládlý. S takovou hořkou dochutí, řekl bych skoro pivní.
Shrnutí: Velmi dobrý kousek. Cruach-Mhona mi ale chutnala více, u té jsem si poznačil hvězdičku, to tady neudělám. Ta nahořklost v dozvuku (dle Huntera výstižně opálené dřevo) mi moc nevyhovuje. Cruach-Mhona byla také dle poznámek ve vůni stylově více rašelinná.

Autor: sandrider
Aroma: vanilka, švestka, nějaké sladké koření – asi hřebíček, trochu pepře a dřeva, tohle můžu
Chuť: sladká, koření – snad skořice nebo zázvor, opět pepř
Dozvuk: dlouhý, koření, chvilku slabě slaný
Shrnutí: tahle whisky mi opravdu sedla, sladká, kořeněná + dřevo, večer vyzkouším ještě Cruach-Mhòna

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.