ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach Origins Batch 3
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Nádherně sladká vůně od prvního přičichnutí, čerstvě usmažené domácí koblihy, lískové ořechy, slad, dále trochu lakové vůně (terpentýn?). Plná, výrazná vůně, moc se mi líbí, jde o zajímavý mix, který se mi špatně popisuje a hůř hledám výrazy pro jednotlivé složky, z kterých se aroma skládá.
Chuť: Tak tohle je koncert na jazyku, úplný koktejl chutí, kde dominuje vliv sherry, čokolády, medové sladkosti, od které se postupně vyvíjí ke kořenité až peprné štiplavosti, aby byla nakonec v dozvuku suchá, v sherry stylu.
Shrnutí: Parádní, na svůj věk pěkně vyzrálá, zároveň dostatečně originální, nepřipomíná mi nic z toho, co jsem dosud ochutnal. V konečném součtu bodů zaokrouhluju nahoru, a to právě za svou originalitu. Zkoušel jsem i s vodou, je s ní smetanovější až krémová, ale víc se mi líbí bez vody. Jsem rád, že mě Shargard nakopl správným směrem, a tak mohu tohle poselství předat dál – zkuste Benromach, věřím, že nebudete litovat. Pro mě žhavý kandidát na nákup celé lahve, Petrovi opět velký dík za možnost objednávky vzorků.
Body: 88

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.