ZPĚT

Recenze:

Láhev: Amrut Cask Strength 12.2006
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Pěkná, hutná a hluboká vůně sladu, kůže, laku a především lískových ořechů, které jsou dominantní, nad tím vším ostrost alkoholu a zastřená nasládlost. S vodou se lískové ořechy vytrácejí, nadvládu přebírají společně lak a broušená kůže, bez vody mi osobně voněla líp a na čichání bych tedy neředil. Body za vůni platí pro neředěnou whisky.
Chuť: Bez vody je chuťově dost uzavřená, sice hutná, i přes tu sílu pitelná, ale oproti aroma méně barvitá. Po naředění sládne a krémovatí, objeví se nasládlá dřevitost s kořenitostí, alkohol štípe. Body jsou po naředění, kdy je v chuti znát zlepšení. Dochuť je střední.
Shrnutí: Není to špatná whisky, ale po pravdě jsem očekával trochu víc. Na druhou stranu se s podobně silnou whisky člověk vyřádí při experimentech s vodou, takže mě baví, stejně jako mě bavila Damore 1993 od Chieftains. Vodu můžete přidávát nejen po kapkách, ale bez obav i po malých lžičkách.
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.