ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Balvenie 17 yo Madeira Cask
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: mnohem sladší než jednička (Golden Cask), to už není ani tak ovocná sladkost jako spíš kus cukru, buchtička, marcipán. Drobná zasrmádlost neznámého důvodu, která jako by se po bližším zkoumání dostala do švestkových povidel, zajímavě to ozvláštňuje. Banány.
Chuť: peprnost jedničky (Golden Cask) je ta tam, tohle je hladké a chladivé, i když postupně taky trochu přechází do podobné nahořklosti, která mně osobně brání v nějakém extra dlouhém "přežvykování", ale není to nic závažného, chutná mi
Dozvuk: jak si pomlaskávám, doznívá mi v ústech sladkost, dřevitá kořenitost, snad karamel
Shrnutí: hodně sladká vůně může být lákadlem, i když v druhé vlně je tam cosi zvláštního, co jsem se po vzorku nerozhodnul, jestli mi imponuje nebo se mi nelíbí, jak už to tak bývá, mít celou flašku, tak bych si to nepochybně oblíbil ;-) pije se jednoduše a příjemně a průměrně doznívá. Je to velmi dobré pití, i když za ty prachy se mi to moc nezdá, holt už je stará.

Láhev: The Balvenie 17 yo Madeira Cask
Autor: Žiži
WB
Aroma: spousta zralého až přezrálého ovoce, med, trocha ořechů a koření (obě složky výraznější po zahřátí skleničky v dlani), sladká
Chuť: spousta zralého ovoce, medově sladká s trochou dubu a koření
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný, příjemně kořeněný s výraznějším dubem, ze sladké přechází do suché
Shrnutí: výborná, výrazně ovocná a sladká Balvenie, i velmi malým ředěním se zvýrazní hlavně hořké dřevité tóny a koření
Body: 87

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.