ZPĚTRecenze:

Láhev: Ginger Tam's Whisky Liqueur
Autor: Nethar
Aroma: Světlounká barva (ne úplně průzračná, ale hodně světlá) a výrazná vůně, copak jsem si to vytáhl ze skupiny "newhisek"? Extrémně svěží citrusová vůně, pomerančový sirup, vitacit.
Chuť: No tak čekal jsem všechno možné, ale takovouhle silnou sladkost opravdu ne. Překvapivě sladká, opravdu jak ten pomerančový sirup, nejenom ve vůni. Rychle začne zaštipovat, takže to bude alespoň 46 procent alkoholu. Jako by mi neprovoněla celá ústa, nos, ale i celou místnost.
Dozvuk: Stejně voňavý dozvuk, docela dlouhý, voní to docela dobře, ale je to opravdu taková nasládlá pomerančová vůně, která může působit dost prvoplánově, respektive ona je nejspíš prvoplánová záměrně, takže to asi není nic, co by se mělo vyčitat - prostě ber nebo neber, jsem takhle navoněná.
Shrnutí: Zázvorový likér, aha! Je to tak, teď když to vím, je to zázvor. Zázvorovou limonádu či tonic příliš často nepopíjím, ale tohle je ono. I ta štiplavost ostrého zázvoru je v tom znát. Zpočátku jsem pití považoval za nějaký navoněný gin, nakonec tedy likér. Pokud vám to voní, tak co by ne, no, ale když zvolíte nějaký takový gin, bude to podobné, já bych skoro radši radil dát si tu zázvorovou limonádu samotnou a whisky taky :-) Je to levné, tak jsem to pro srandu zkusil, docela mě to i osvěžilo, to bude asi tak z mých plánů s tímhle pitím vše.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.