ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glentauchers 30 yo 1981 Signatory
Autor: Hunter
Aroma: Sudová síla každým coulem, silná, ostrá, laková, zároveň ale i svým způsobem svěží, ovocitá, k tomu máslové tousty, sušený banán. Zkoušel jsem i s vodou, ta jí nikam neposouvá, jen ji lehce zkrémovatí, což je celkem častý jev.
Chuť: Ostrá, hutná, výrazně dřevitá, ale bez hořkosti. Hodně dřeva (taniny),tousty. Voda chuti pomůže, trochu zesládne, zjemní. V dochuti hodně dubu, suchý styl.
Shrnutí: Zajímavá zkušenost, přece jen třicetiletá whisky, ještě k tomu v sudové síle, to není něco, k čemu bych se dostával obden. Netharovi děkuji za vzorek a možnost tuto whisky ochutnat, je to příjemné pití a navíc raritní (pouhých 437 lahví).Jsem rád, že nezklamala, když se jednalo o dárek k jubileu. Tak si ji užívej...
Body: 84

Autor: Króča
Aroma: květinové dřevo s vanilkovým pudingem ve spíži. bohužel ta spíž je o tři baráky vedle.. časem se objevuje to, čemu říkám (ne nechci to říct už jen z úcty k narozeninové láhvi! Ale řeknu to!) okena :(
Chuť: ojojoj na chuti to není až tak špatné.. řekl bych skoro med s praženými ořechy, ale jen skoro.. protože dřevěná příchuť do toho vnáší zmatek
Dozvuk: výrazně hřejivý, spíše dřevěný, ale nijak protivný - hořký.. taky trochu mandlí a drobné syntetiky (okena se snaží vlézt zpátky oknem, když byla vyhozena dveřmi-chutí) ;)
Shrnutí: no tak vůně provar.. čekal jsem potom děs běs, ale naštěstí už to pak bylo o dost lepší, ikdyž i tak žádná velká sláva... na druhou stranu ani propadák.. na základě tohohle vzorku bych bodoval asi někde mezi 76-78 body, ale možná je to tím, že tenhle panáček dlouho pobýval ve vzorkovnici :think: Děkuji Netharovi za exkluzivní ochutnávku dnešního dne :D

Autor: Króča
Aroma: květinové dřevo s vanilkovým pudingem ve spíži o tři baráky vedle.. časem se objevuje to, čemu říkám (Ne! Nechci to říct už jen z úcty k narozeninové láhvi! Ale řeknu to!) Okena :(
Chuť: Ojojoj :clap: na chuti to není až tak špatné jak bych čekal.. řekl bych skoro med s praženými ořechy. ale jen skoro, protože dřevěná příchuť do toho všeho vnáší zmatek
Dozvuk: výrazně hřejivý, spíše dřevěný, ale nijak protivný - hořký.. taky trochu mandlí a drobné syntetiky (okena se snaží vlézt zpátky oknem, když byla vyhozena dveřmi-chutí) ;)
Shrnutí: no tak vůně provar.. čekal jsem po ní už jen děs běs, ale naštěstí to pak bylo o dost lepší :shifty: ikdyž i tak žádná velká sláva..nevím, možná je to tím, že tenhle panáček dlouho pobýval ve vzorkovnici :think: Děkuji Netharovi za exkluzivní ochutnávku a ke čtyřicítce Ti přeju šťastnější ruku při výběru :D

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Speyside. Ovoce. Spíše mirné. Dřevo a vysoký obsah alkoholu. Po delší době příjemně sládne.
Chuť: Jak se dá čekat, je velice ostrá, ale ne hořká. Jedna recenze na WB přibližně vystihuje moje dojmy: pepřová ostrá rána, ústa totálně vysuší, po čemž se vzápětí ve velkém začnou sbíhat sliny.
Dozvuk: Dozvuk středně dlouhý, dřevitě kořenitý.
Shrnutí: Tuhle whisky si vychutnávám a piju velmi pomalu, od narozenin jsem s ní strávil zatím asi jenom 4 nebo 5 večerů, ještě se s ní budu nějaký čas mazlit a zkoušet, na závěr jistě ještě přispěju s celkovým dojmem. Jak jsem psal, mám k ní citový vztah. Je zajímavé si s ní hrát a krásně si to užívám. Na druhou stranu upřímně řečeno, nepovažuji ji za nějaký zázrak přírody a pro jiného člověka je to nejspíš prostě průměrně nadprůměrná whisky, platí se hlavně za to stáří.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.