ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Úchvatná vůně, při které se mi nesbíhají sliny obrazně, ale doslova. Takhle nadšený z vůně GlenDronachu jsem byl u Allardice 18y. Rozinky, belgické pralinky, káva, marmeláda, povidla. Vůně je sladká až sladkokyselá, zdá se, že tu špetku nakyslosti jí dodává alkohol, který je zde vzhledem ke své síle velmi kultivovaný. Tohle je učiněný koncert ve skleničce...
Chuť: Tousty, opálené dřevo, po sladkosti z vůně ani stopa, velmi suchá, čokoládová, prostě sherry. Vyzrálá, hutná a plná.V dozvuku opálené dřevo, ten sud a taniny z dubu prostě cítíte na jazyku, a to velmi velmi dlouho.
Shrnutí: Aroma je ( pro mě) nad chutí, škoda, že se ta nádhera ve vůni nedokáže plně přenést i do chutě, ale to je jen drobná výtka, spíš osobní postřeh. Skvělá whisky...
Body: 91

Láhev: GlenDronach 20 yo 1989 Pedro Ximinez Sherry Puncheon Cask 3315
Autor: J.K.Ch
Aroma: Fíky, datle a výrazný vliv sherry Pedro Ximenéz jsou základní složky chuti. Rozinky, čokoláda a pekanové ořechy vůni dokreslují.

Chuť: Třtinový cukr a sherry Pedro Ximenéz se včetně datlí fíku a rozinek přenesl i do chuti. Navíc se přidávají tóny ostružin.

Dozvuk: Je spíše delší, kořeněné tóny v něm pomalu přebírají vládu nad sladkým ovocem a dřevo se prakticky neprojevuje.

Shrnutí: Není co dodat tohle je to nejlepší co jsem pil. Mírně děsivá cena a obtížná dostupnost jsou ale trochu problém.

Body: 92

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.