ZPĚTRecenze:

Láhev: Kilchoman Winter 2010 Release
Autor: Hunter
Aroma: Ostrá, pichlavě pikantní, trochu nasládlá, peprná, kouřová, trochu ředidla (nic z uvedených charakteristik není uvedeno v negativním smyslu), slaný mořský vzduch.
Chuť: Sladká, kouřová, zemitá (stáj), peprná.
Dozvuk: V dokončení popel a pepř.Pouze středně dlouhý, nijak moc bohatý, ale co bychom chtěli od tříleté whisky.
Shrnutí: Na 3 roky starou whisky je to skvělé pití, obzvlášť ve vůni se mi líbila.V přímém srovnání s Vintage 2006 je tato mladší ostřejší, výraznější, pětiletá Vintage je kultivovanější a zakulatěnější, zaoblenější ve svém projevu.Rozdíly nejsou velké, a byl docela problém je mezi nimi hledat, obě jsou si docela podobné.
Body: 86

Láhev: Kilchoman Winter 2010 Release
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Lehky kouř s náznaky citrusového ovoce, slabě jódová, ne zcela zralé hrušky, trochu oleje, (urcita zemitost). ; EDIT: kouř je lehce uzený, zemitost tam určitě je a vůně jako celek skvělá
Chuť: Prvotně sladká, rychle přechází přes rašelinnost do slana ; EDIT: opět ta zemitost
Dozvuk: Rašelinný kouř v přiměřené míře, sladkoslannost :) a náznak kakaa ; EDIT: popel
Shrnutí: Tahle láhev byla malinko risk a krok do neznáma, ale její cena byla tak neodolatelná, že skončila v mé sbírce a absolutně toho nelituju. Kdybych bodoval tak by i tahle "mladice" byla docela vysoko. Určitě se časem podívám i po dalších plněních od této sympatické palírny. EDIT:výtečná věc, whisky nemusí být nutně stará, aby byla skvěle pitelná :-)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.