ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Jura 10 yo Tokay finish - Chieftain´s Choice
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Dezertní víno skloubené s nádechem bourbonu, působí nasládle, přezrálé fíky.
Chuť: Chutná jako extrémně suché sherry, čokoláda, ke konci nasládlá.
Shrnutí: Zajímavá whisky, není to žádný lamač žebříčků, ale za cenu kolem sedmi stovek v Excalibru to je pitelná whisky s poměrně originálním projevem.
Body: 81

Autor: Króča
WB
Aroma: silně medové (až medovinové), staré proschlé dřevo, kamení, trocha rašeliny a později karamel
Chuť: sladké jemné dřevo, bonbóny, jemná rašelina
Dozvuk: sladká chuť přetrvává ale objevují se mírně kyselejší tóny, stále lehce rašelinný a dřevěný (bez hořkosti), v úplném závěru krapet kouře
Shrnutí: Tokajské mám rád a už dlouho jsem chtěl zkusit nějakou whisky stařenou po tomto víně.. když jsem tuhle láhev objevil (na Excaliburu), bylo rozhodnuto o její koupi ;) neočekával jsem žádnou extra pecku a dostal jsem velmi dobře pitelnou whisky spíše lehčího charakteru.. sladkost po Tokajském zde byla dle mne hodně znát a možná (by) někomu neseděla, ale já jsem ji ocenil.. za její koupi jsem rád, přestože se pro mne jedná spíše o průměrnou whisky..
Body: 81

Autor: Marvin
Aroma: Květinové tekuté mýdlo, fialky.
Chuť: Výrazná, slad, koření, trochu štiplavá.
Dozvuk: Velmi vysušující, sladký dozvuk v konci, trochu jahodové želé bonbóny.
Shrnutí: S vodou klasičtější vůně, chuť stále příjemná a méně suchá. Měl jsem z dozrávání po tokajském trochu obavy, nakonec je to v tomto případě slušná a docela zajímavá whisky.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Intenzivní, dost výrazně voňavé, velmi sladké. Na přechodu mezi "bourbonovitostí" a nějakým zralým ovocem. Černý rybíz. Datle nebo fíky, ty už si budu plést do konce života. Celkově takový ten styl těžší "dortíčkové" sladkosti.
Chuť: Vcelku příjemná nasládlá a nikterak vybočující chuť. Dřevitost naštěstí ještě nepřesáhne rozumnou míru.
Dozvuk: Nasládlý karamelový dozvuk a vysušená pusa. Takový kávově nahořklý.
Shrnutí: Příjemně klasická whisky. Žádná negativa ani žádné "tohle si budu nadosmrti pamatovat".

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.