ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardmore Traditional Cask
Autor: Duthoron
Aroma: Sladká ovocná vůnĕ, kouř spíš stopovĕ.
Chuť: Slad, koření, tabák a gepovĕ nahořklá příchuť.
Dozvuk: Hřejivý, dlouhý, lehce nakouřený.
Shrnutí: Dobrá a zajímavá whisky, ale mám pořád pocit, že mi v ní nĕco uniká, chybí jí nĕjaká špička. No mám na hledání ještĕ víc než polovinu lahve...

Autor: Hunter
WB
Aroma: Květiny, lehounce rašelina, mentol.
Chuť: Ostřejší v chuti, jinak dobře odráží to, co slíbila ve vůni, rašelina mírná, jen v náznaku.
Shrnutí: Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013. Pro mě trochu zklamání, čekal jsem od této Ardmorky víc.
Body: 82

Autor: Nethar
WB
Aroma: sladce cukrové pomeranče, jako by mírný závan kouře nebo spíš ostrá dřevitost
Chuť: v ústech dlouho mírná, než začne působit
Dozvuk: po polknutí sladký pepř a kouř
Shrnutí: lehce nakouřená whisky, nemám k ní výhrady ani chvalozpěvy

Autor: Radek
WB
Aroma: lehce dehet
Chuť: velmi dobrá
Shrnutí: O téhle whisky jsem v našich zeměpisných šířkách moc neslyšel, Jackson i Nethar jí (i když ne zrovna tuhle) nehodnotí příliš vysoko, naproti tomu mi byla doporučena jako velmi dobrá.... a to taky byla, takže za sebe vřele doporučuji
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: suchý A.O., nasládlé. slad. lehčí, hladivá, příjemná. trocha bylinek. mandle v cukru. (b.1+/3)
Chuť: dřevo, opálenost, rašelina. pikantní, kořenitá. sladší sušené ovoce - jablka, meruňky. hřebíček. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký kouř. sušené ovoce. (b.1/2)
Shrnutí: hodně podobná triple wood. tato je hladší a kulatější. stejně sladká. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: jemná rašelina, vanilkový krém a karamel a do toho trocha ovoce (citrusy)
Chuť: závan sladké ječmenné svěžesti spolu s rašelinou, citrusy, nasládlé kořeněné dřevo, vanilka a trocha bourbonovité umělohmotnosti (ale v dobrém slova smyslu)
Dozvuk: dlouhý, sladký pepř, kouř a koření, které přetrvává dlouho a dlouho
Shrnutí: Moc dobrá whisky. Jak už psal salám, dobrý kandidát do domácího baru

Autor: salam15
WB
Aroma: Ostrá vůně, pokud rašelina tak spíš ve stylu Bowmore
Chuť: Lehce guma, tady už rašelina vystrkuje zuby a je cítit v průběhu celého pobytu v ústech.
Dozvuk: Tabákový a dlouhý
Shrnutí: Tohle potěšení stálo na WF jen 40,- Kč za vzorek. Boží.

Autor: zyki
Aroma: citrusy, melounová slupka, lak, krém z věnečků, spíše lehký dojem, časem možná čerstvá máta
Chuť: dřevo, koření, které se mění z nasládlého k pepřovému
Dozvuk: lehce nahořklé koření, tady se mihne náznk kouře
Shrnutí: nejprve se mi zdála nevýrazná, nakonec zachutnala, ale ne tolik, abych toužil po celé lahvi

Autor: Žiži
WB
Aroma: slabší kouř a rašelina, slabší ovocné tóny (citrusy, zralé až přezrálé kiwi), vanilka, špetka koření
Chuť: opět slabší kouř a rašelina, trocha citrusového ovoce a vanilky, špetka pepře a hřebíčku
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, mírně kouř a velmi slabá rašelina, mírně kořeněný (pepř a hřebíček), dubově suchý
Shrnutí: 1-2 kapky vody do cca 30 ml zvýrazní sladké vanilkové tóny a koření ustoupí trochu do pozadí, při větším naředění se objeví nepříjemná mýdlová pachuť
Body: 81

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.