ZPĚT

Recenze:

Láhev: Scapa 16 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Sladká, ovocná, směs hrušek a švestek, v pozadí citrón. Moc hezká a docela intenzivní vůně. Jestli je tam nějaký kouř, tak vzdálený doutník.
Chuť: V chuti se objevuje ovoce, hlavně ty švestky z vůně, přidávají se rozinky, ale ne přeslazené a zakončuje to taková zemitá chuť, snad tabák. Zajímavý vývoj.
Dozvuk: Zesládne, pak se zachvěje ozvěna těch švestek a zakončí to velmi decentní koření. Žádná agresivita. Jen mohl být dozvuk trochu delší.
Shrnutí: Možná jsme na WF měli štěstí na konkrétní lahev, nebo se za poslední dva roky dost zlepšila, ale tohle je fakt dobrota a rozhodně ji zařadím do užšího výběru v příštím nákupním košíku. :clap:

Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně sladová, je tu hodně sladkosti, ale k němu se přidává i špetka mořské slanosti. Trocha travnatosti, ovoce (cítím hlavně meruňky), trocha mentolové svěžesti.
Chuť: Med, rozinky, ovoce, mentol, dřevo, čokoláda. Dochuť až popelnatá, krémově dřevitá.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016 a díky tomu, že mi Petr nalil opravdu štědrou míru, jsem si ještě nechal půlku na druhé kolo v klidu domova. Z mého pohledu je škoda, že má tahle lahev jen 40%. Ve vůni pěkná, v chuti o něco slabší a v dochuti jí už nějak dochází dech. Každopádně oproti Scapa 14 yo, kterou jsem měl kdysi celou lahev, je to určitě pokrok správným směrem.
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Chuť: Slad, ovoce, hlavně švestky a banány, máslo, med.
Dozvuk: Ovoce, koření a trošku hořkosti a mírná dřevitost.
Shrnutí: S touhle whisky to jde z kopce. Voní skvěle, chuť je dobrá a dozvuk slušný. Obecně je to velmi dobrá whisky. Dobrá šestnáctka za rozumný obnos.
Body: 80

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Opět jak já říkám "nížinný" styl, dřevitě nakyslá, travnatá, citrony. Časem a s kapkou vody se narozdíl od Glengoyne neumocňují tóny "zatuchlého sena" ale spíše výrazné medově sladké, dobře to voní
Chuť: V chuti však trochu více nahořklá
Dozvuk: Dozvuk ale nepříjemně hořký není, v pořádku
Shrnutí: Není to špatná whisky, je to normální whisky, vhodná na nenáročné popíjení. Ačkoliv celá včerejší ochutnávka byla příjemná a nic mě vysloveně nenaštvalo, tenhle kousek asi nejvíc zapadnul a nějaké významné místo si v mých vzpomínkách nevydobyl.

Autor: joy
WB
Aroma: kůže, ovoce, lehká nakyslost, po delším rozdýchání ve skleničce se objevuje svěžest a kokosový ořech
Chuť: sladká, med, zázvor, lehká slanost a kůže
Dozvuk: dlouhý, sladce slaný, kořeněný až pepřovitý
Shrnutí: Tady nemá nějaké zvláštní hodnocení, ani ji asi moc lidí neochutnalo, ale mě příjemně překvapila. Láhvi bych se nebránil.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.