ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Pevared 10 SC
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bohatá, vrstevnatá kombinace kůže, přezrálého nakyslého ovoce, rašeliny, laku a pepře. Parádní, ve sklence je stále co

objevovat.
Chuť: Skořice, hřebíček, dřevo, trocha nakyslosti, pouze špetka rašeliny. V dochuti je znatelný nakyslý vliv vína, k němu se přidává

kořenitost.
Shrnutí: Ač rašelinová whisky (30-35 ppm), tak prim zde má Sauternes, a rašelina vínovou polohu pěkně doplňuje, dodává jí další rozměr. Jsem velmi spokojený, druhá whisky z této palírny, kdy už ta první Taouarc'h Eilvet se mi líbila a zanechala slušný dojem, ale tohle, to už je špičková whisky.
Body: 90

Autor: salam15
WB
Aroma: Rašelina v gumovém stylu (Ballechin), ovoce
Chuť: Nečekaná sladkost (po shlédnutí WB už vím odkud pochází), guma lehce v pozadí, ale neopouští nás, krásně se rozvíjí a končí decentním tabákem. Nektarová hebkost (to bude taky Sauternes)
Dozvuk: Střední
Shrnutí: Stylově je to spíš nakouřený Speyside, ale je to skvělé. Pro mne překvapení roku (berte to s rezervou, je teprve duben), byl jsem na tuhle francouzskou záležitost hodně zvědavý a rozhodně nezklamala.

Autor: zyki
Aroma: příjemně ovocné, broskve, časem angreštová nakyslost, v pozadí možná náznak rašeliny
Chuť: tady je rašelina výrazná, je posunutá do jiné roviny smetanovou sladkostí, trochu ovoce
Dozvuk: rašelina s ovocem, chvílemi gumovitý nádech, ale působí celkem příjemně
Shrnutí: zajímavá whisky, trochu jiná podoba rašeliny, zdál se mi docela výrazný rozdíl vůně a chuti (možná to dělá kombinace rašeliny a vína), láhev zatím neplánuji, ale zanechala dobrý dojem, časem něco z Francie určitě ještě ochutnám

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.