ZPĚTRecenze:

Láhev: Hunter's Glen 8 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Na blend velmi vydařená vůně, výrazná, sladově ořechová (lískáče), čokoládově nasládlá. Oproti Queen Margot bez té, pro whisky podivné, vůně brandy. Vážně pěkné, tohle mě opravdu příjemně překvapilo.
Chuť: U Queen Margot 8y jsem byl sice s chutí spokojen, ale pak to dost pokazila pachuť v dozvuku. Tady je to chuťově zhruba na úrovni Ballantine's Finest, dobře pitelné, lískooříškové. Slad, ořechy, s kratší dochutí.
Shrnutí: Na to, že se jedná o whisky z Lídlu a za tak nízkou cenu, musím smeknout. Tuhle whisky bych si za ty peníze klidně šel koupit, bohužel jsem zjistil, že ji v nabídce už nemají (aspoň u nás). Pro nějakou nevázanou zábavu, popíjení s kamarádama u fotbalu jako dělaná.Kandidát na jedno z největších překvapení tohoto roku.Měl jsem dilema, jak zaokrouhlit, zda dolu, nebo nahoru, ale protože ve svých hodnoceních k cenám whisky nepřihlížím, abych měl žebříček v absolutních hodnotách bez ohledu k ceně, zaokrouhlil jsem kvůli krátkému dozvuku dolů. Ale přiznám se, že jsem o 81 bodech reálně uvažoval. Jsem moc zvědav na hodnocení Zomby, nic dopředu neprozradil. Tímto za vzorek děkuju!
Body: 80

Láhev: Hunter's Glen 8 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Voní to sladce. Čokoládový dortík, přezrálé ovoce. Vanilka, nějaká umělá sladkost. Když člověk silněji "zavětří", vynoří se nějaké ovocné aroma, umělé jahody, něco takového. Celkově voní příjemně, sladce, ale není to svěží ovocná sladkost, spíš taková nepřirozená umělá těžší sladkost, nechci ale, aby to vyznělo blbě, to je popis, ne kritika. Při čuchání si říkám, jestli to neposypali cukrem moučkou ;-)
Chuť: Pohodová, zase nasládlá, nijak extrémní.
Dozvuk: Trochu nahořklý (s dalším a dalším napitím více a více), těžko říct, jestli by to časem vadilo nebo ne, celkově ale spíš nevýrazný, krátký. Tady se mi nejvíce projevuje "nižší jakost".
Shrnutí: Recenzi jsem nepsal naslepo, věděl jsem co piju, ale nečetl jsem aspoň předem recenze ostatních. Shoda minimálně v té čokoládové sladkosti a krátkém dozvuku. Nepřijde mi ničím odpuzující, za dvě stovky naopak velmi povedená. S podobně levným patokem zvaným Printer's zdá se mi po vzorku nesrovnatelná. Ale jestli na ni narazím, stejně si ji zatím nekoupím, to využití je opravdu na nějaké nenáročné popíjení, pro návštěvy, apod. Já se věnuji popíjení pouze náročnému a návštěvy dovnitř nepouštím :-) Díky Hunterovi za vzorek!

Láhev: Hunter's Glen 8 yo
Autor: Walter
WB
Aroma: Příjemná vůně medu, hrozinek, čerstvého ovoce (zelená jablka, pevné hrušky, nakyslé angrešty), koření (skořice, vanilka, zázvor, muškátový oříšek), lískových oříšků, dubového dřeva, přičemž kolem všeho vzlíná nepatrně ostrý alkohol.
Chuť: Hřejivá nasládlost po čerstvém ovoci, hrozinkách a medu, na níž bezprostředně navazuje drobná peprnost. Máme tu ale i vanilku, skořici, zázvor, mátu, hořkou čokoládu, dubové dřevo.
Dozvuk: Delší, nasládle peprný, s pozůstatky vanilky, karamelu, dubového dřeva.
Shrnutí: Blended whisky vyrobená pro obchodní řetězec Lidl, která se před pár lety prodávala za 199 Kč? Nechce se mi věřit. Hunter's Glen 8 yo je totiž natolik podařený produkt, že kdyby stál i dvojnásobek, nikdo by nemohl říct ani popel.

Láhev: Hunter's Glen 8 yo
Autor: zombice
Aroma: Povidla, hrozny, lískooříškový jogurt :-)
Chuť: Opálené dřevo, slad.
Dozvuk: Pořád to opálené dřevo, karamel, kratší.
Shrnutí: Darovanému koni na zuby nekoukej :-) Popravdě, čekal jsem to horší, než to nakonec bylo. Musel jsem si ale nechat lehce zchladit glencairnku, protože "za tepla" mi to moc nejelo, což mívám ale u hodně whisek. Na běžný chlastání, třeba i s ledem, za tu cenu dobrý.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.