ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dimple 15 yo
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Nasládle ořechová, vanilka, čokoláda,dřevo, lak, náznak kouře. Není až tak bujaře výrazná, ale i přes určitou jemnost z ní dýchá vyzrálost a zkušenost.
Chuť: Čokoládová, lískáče, slad a dřevo. To vše i ve střední dochuti.
Shrnutí: Hodně povedený a perfektně vyvážený blend, který si užívám už po několik večerů. Rozhodně mi přináší větší potěšení, než některé méně povedené single malty. Zdá se, že John Haig & Sons ty blendy prostě míchat umějí.Nevýhodou Dimple je její vyšší cena, okolo 600,-Kč, což už je celkem dost. Svou lahev jsem ale sehnal poměrně levně na Whiskyauction.com.
Body: 82

Autor: Kobalt
Aroma: Sladová s nasládlou ovocností
Chuť: Jemná a vyvážená, obilnost, trochu dřevité hořkosti a (nakyslých) jablek.
Shrnutí: Špatná není, ale není tak výrazná. Na blend dobrá, ale cena to sráží.

Autor: Króča
Aroma: trošku květin a dřeva namixované s čímsi sladkým (karamelky či snad sudy po bourbonu), místy kakaová
Chuť: oříšková..překvapivě suchý dojem, přesto dalo by se říci hladivý.. lehounce taky do sladka ale při delším podržení na jazyku začíná hořknout
Dozvuk: tady už jasně hořko kyselý s lískovými oříšky
Shrnutí: vcelku uhlazená a nekonfliktní whisky, ale pro mne bez výraznějšího dojmu, který by mi utkvěl..časem se ve sklenici vytrácí vůně..

Autor: Nethar
WOL
Aroma: vůně není moc zapamatovatelná nebo výrazná, těžko se mi chytají nějaké záchytné body, mírně nasládlá, jehličí, kůže, zatuchlá káva
Chuť: opět spíše jednodušší, ale neurazí, nechávám si v ústech delší dobu, abych našel něco výrazného, ale přichází spíše hořkost
Dozvuk: hořkosladký dozvuk, krátký až střední
Shrnutí: moc mi nechutná, nebo mě spíš ničím neoslovuje, shodou okolností jsem dneska dopíjel Printer's (uff, konečně je pryč), proti ní je Dimple určitě jiná vyšší liga, není v ní taková ta levná hnusná chlastovitost, ale do mých oblíbených whisek má ještě hodně daleko. Díky za vzorek Hunterovi!

Autor: Rescue
Aroma: velmi příjemné, svěží, teplé, květinově sladké s náznakem vanilky,dřevité v závěru.
Chuť: jednoduchá, relativně jemná, bez výrazného charakteru. Od sladkých tónů přechází v lehkou hořkost.
Dozvuk: Středně dlouhý až dlouhý, hořkosladký.
Shrnutí: Aroma je výrazně zajimavější než chuť. Neurazí, nenadchne (i když v aromatu je nádherná). V blended whisky už jsem ochutnal i povedenější whisky.

Autor: josé
WB
Aroma: lehčí. nejvýrazněji dřevo s převahou AO. mírná nasládlost ovoce (jablka, hrušky), med, trocha vanilky. lískové oříšky. (b.1+/3)
Chuť: nejvýrazněji dřevo - spíše nasládlé, bez kyselosti, bez přehnané hořkosti. lehce kořenité, sušené ovoce. (b.1+/4)
Dozvuk: sladký. sladový, čokoláda, med a meruňky, lískáče. (b.1/2)
Shrnutí: popil jsem ji u kamaráda na oslavě a teď doma přechutnal vzorek pro napsání poznámek. lehčí nenáročná párty whisky. žádná mohutná bomba to není, ale neshledávám v ní nic vyloženě odpuzujícího. pitelné. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Nasládlá, vanilka, koření, americký dub. Karamelka, dýmkový tabák, někde v dáli lehoulince kouř, ale jen asi tak v intencích např. JWRL. Není příliš výrazná, ale rozhodně ani není lacině chlastovitě blendovitá.
Chuť: V chuti slabší než ve vůni. Vodovitá, nějaká vanilka, oříšky. Jednoduše nasládlá, tabákový popel.
Dozvuk: Krátký, suchý. Tady se už opravdu projevuje blend ve svém špatném slova smyslu. Pálivý alkohol, nepříjemná hořkost, silná dřevitost.
Shrnutí: Na blend vlastně není špatná. Ve vůni je poměrně slibná, pak se ale asi kazí. Pokud se má řadit mezi „deluxe“ blendy, tak jí chybí něco výraznějšího v chuti. Nesrovnával jsem sice přímo, ale v dané kategorii bych asi upřednostnil JW Black Label.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Něco pro mě neznámého ve whisky (výrazný květiny nebo plody bezu)?, sladká zemitost.
Chuť: Opět výraznější projev, bez čehokoli nepříjemného, ale obtížně se mi to popisuje.
Dozvuk: Oříšky, zemitost.
Shrnutí: Na blend dobrý, oceňuju takovou tu osobitost, že to nejde s nějakým unifikovaným proudem, ale zas za tu cenu? Za vzorek děkui Hunterovi !

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.