ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach 2001 Cask Strength
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Vůně se zdá zprvu uzavřenější, hutná, laková, kožená brašna, galanterie, pokud zaboříte nos do Glencairnu, tak aroma zostří a objevíte citron, voňatku citronovou (lemon grass) a další travnatější vůně. Hodně zajímavé a neotřelé. S vodou podle očekávání krémovatí.
Chuť: Chuťově dost zvláštní, těžko ji k něčemu přirovnat. Nasládlá a ostrá zároveň, až pichlavá, dále se objeví dub a lak s citrusovou svěžestí. Po přidání většího množství vody zesládne, je hebká a sametová. Dochuť je tak zvláštně dřevitá, tady nemám, k čemu bych přirovnal nebo jak popsal své dojmy, za vůní i chutí ale zaostává.
Shrnutí: U téhle whisky jsem po prvním ochutnání moc spokojený nebyl (měl jsem poznamenané body kolem 80), ale už při druhé ochutnávce jsem objevil lemon grass a další vůně a chutě, které mi poprvé unikaly. Nakonec si hodně polepšila, a být lepší v dochuti, šel bych v hodnocení ještě dál. Kdo má rád cask strength whisky a hledá nějaký neotřelý projev, měl by zbystřit. Za vzorek děkuji Petrovi.
Body: 85

Láhev: Benromach 2001 Cask Strength
Autor: Jerry1
WB
Chuť: Hutná, lehce nasládlá. S vodou trochu zhořkne.
Dozvuk: Překvapivě pouze střední, na tu hutnost celkem rychle odezní.
Shrnutí: Vkládal jsem do této whisky naděje, které se naplnily jenom částečně.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.