ZPĚTRecenze:

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Cyra
Aroma: Med , čokoláda, kouř, skořice, hrušky, pomeranče, vanilka, kůže a trochu desinfekce.
Chuť: Sladká a kořeněná, mírně krémová. Kouř a decentně síra, také sůl a dřevo.
Dozvuk: Kořeněný, rašelina, dřevo, ovšem stále do sladka (karamel, pomeranče, kokos) s jodem. Žádná parfémová hořkost atd. se nekoná.
Shrnutí: Skvělá whisky. Připomíná mi trochu Talisker (ve vůni i trochu v chuti - asi ta síra), ale Yoichi 10y je rozhodně jemnější, ne tak útočná a ostrá, více do sladka a dřeva.

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Wow! Takovou pecku jsem nečekal! Vůně plná čokolády, sladkého ovoce, dokonce lehce kouřový závoj?! Slad, belgické pralinky.

Dále občas probleskne vystupující alkohol, ale ne nějak nepříjemně, dokonce je i nasládle "laková", až mi připomněla Tasmánskou Sullivans Cove Bourbon maturation. V poznámkách se ve vůni objevila i známka 92...
Chuť: V chuti působí celkem jemně, "suchá", ale ne nějak nevýrazná nebo nedej Bože plochá.Dochuť mi přišla trochu suchá a krátká, škoda.
Shrnutí: V souhrnu je to krásných 87/100. Vzorek od Nethara (díky!) jsem bral skoro jen do počtu, a zrodilo se pro mě další nečekané překvapení.

Netharovi nejspíš nesedla, čemuž nasvědčuje i jeho vůbec nejhorší hodnocení na Whiskybase, a to ze 44 hodnotitelů. Průměr je tam 83,75, dokonce se tam objevilo i několik devadesátek.Já za sebe mohu určitě doporučit. Nejsem žádný expert na japonské whisky, ale tahle je pro mě nejlepší z těch tří, co jsem zatím ochutnal.
Body: 87

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Slad, čokoláda, dřevo, lehce ovoce, lehce kouř.
Chuť: Sladší ale ostřejší (perlivá). Ovoce, ořechy.
Dozvuk: Lehce kouř a jemná rašelina, ořechy a lehce dřevo. Pokračuje do ořechové čokolády a medu.
Shrnutí: Komplexní a plná chutí. Chutnala mi hodně, trochu ji ale sráží ona ostrost (perlivost) v puse. Opravdu bych chtěl ochutnat starší verzi.

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Króča
Aroma: první závan ovoce rychle mzí, potom sáček arašídů, slabá guma a uzenost, hodně v pozadí zůstává sladkost bon-pari
Chuť: výrazně nahořklá, taky kyselá a vcelku umělá
Dozvuk: gumové, syrové dřevo, opět hořkost
Shrnutí: hranice propasti = zosobnění hořkosti v několika podobách, což osobně nemusím :? po prvím slepém kolem jsem se ani nedivil, že to byla tahle whisky..
Body: 70

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Nethar
Aroma: ovoce, květiny, pomerančová kůra, broskve, vanilka, mírně zastřeno kouřovou clonou
Chuť: dřevitá, hodně ostrá a kořeněná, bohužel nepříjemná hořkost
Dozvuk: kouř v dozvuku
Shrnutí: působí na mě trochu hořce a uměle

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: Radek
WB
Aroma: Umělohmotné, a v pozadí se v papundeklu válí arašídové oříšky.
Chuť: No, žádná hitparáda to teda neni. Trochu mě štípe jazyk, ale chuť je skryta pod nějakou plachtou. Lehká hořkost je postupně přebita silnou hořkostí.
Dozvuk: Chininový s citronem.
Shrnutí: Tahle japonka mě teda rozhodně nepřiměla změnit své přesvědčení že japonská whisky je horší než japonské porno.... svůj závěr nechť si z toho vyvodí každý sám.
Body: 74

Láhev: Nikka Yoichi 10 yo
Autor: joy
WB
Aroma: svěží ovoce, lehce rašelina, meruňky a po delší době i obilný prach
Chuť: smetanově sametová, sladká, olejnatá, citrusy, komplexní a vyvážená
Dozvuk: sladký s postupným nástupem lehké rašeliny, středně dlouhý a vysychající
Shrnutí: Wow, byl jsem unešen, tohle jsem nečekal. Fakt povedená whisky, po znovuochutnání jsem jí musel posunout o dost výše. Škoda že Japonci si cení své "kósky" dost vysoko, protože tuhle láhev bych chtěl mít doma


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.