ZPĚT



Recenze:

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Anonymous
Aroma: lehce zastřené, koření a čokoláda s trochou dřeva
Chuť: mírně kořeněné rumové pralinky :)
Dozvuk: střední délka s trochou dřevíčka a připečenosti..pěkně hřeje a jemně odeznívá
Shrnutí: jo tohle pití bych si dokázal představit, že si občas pomlsám, ikdyž po celé láhvi netoužím..za mne lepší než Sailor..za vzorek dík Netharovi

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Duthoron
Aroma: Cukrkandl, višnĕ a švestkový kompot.
Chuť: Opečený toust s karamelem a připálenými povidly.
Dozvuk: Perníkové koření, hnĕdý cukr a káva. Střednĕ dlouhý.
Shrnutí: Zajímavý a docela dobrý rum. Při druhé sklence mi už mi trochu připomíná kapky na kašel, ale pít se dá :-).

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Hunter
Aroma: Příjemně uhlazená, sametová vůně s broušenou kůží, melasou, lesním medem, marcipánem a kávou.
Chuť: Chuť zprvu lehce nasládlá, kávová, pendreková, v dozvuku spíš do sucha. Zakončení je hodně melasové.
Shrnutí: Solidní kořeněný rum, o vzorek od Nethara jsem musel bojovat, protože jsem dal ochutnat přítelkyni a tu velmi zaujal.
Body: 84

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Kobalt
Aroma: Kořeněná a nasládlá příjemná vůně. Cola.
Chuť: Hladká a pikantní. Karamel, karamelové dřevo.
Dozvuk: Koření, cola, intenzivní nasládlost, lehká kořeněná hořkost.
Shrnutí: Ve své kategorii tmavých kořeněných rumů je asi dobrý, jinak se mi ho ale ani nechce s jinými rumy porovnávat. Ani pořádně nevím co si mám o něm myslet, je docela dobrý, ale...

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Kobalt
Aroma: Sladký, marcipán, vanilka.
Chuť: Sladký, řidší, vanilka, sladké koření.
Dozvuk: Sladký marcipán, silně vanilka.
Shrnutí: Sladký řidší spiced, předchozí vzorek Bandita black mi chutnal mnohem víc.

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: Nethar
Aroma: Óóó, velmi sladký rumíček, ale hlavně krásně voňavý - skořice, totálně maximální marcipán, marcipán a pak ještě marcipán. Tohle je něčím nejspíš navoněné (spiced rum), nicméně já mám rád to, jak se tomu říká... marcipán!
Chuť: v chuti tak sladký není, ale stále je tu marcipánový podtext a je příjemně hladivý, hustý
Dozvuk: zase stejný dozvuk, tady už působí docela dost sladce, což se sice ke stylu hodí, ale je to prostě sladké :-)
Shrnutí: mezi těmihletěmi spiced rumy nerumy, na které musí mít člověk opravdu tu správnou náladu, a od kterých to chce mít jednoho doma, zaujme patrně místo na mé poličce po dopití Sailora Jerryho - ale ta nálada je většinou jenom na Vánoce, takže si asi pár let počká ;-) Jenže ten marcipán! Ten marcipán! Tohohle Krakena, ani nevím proč, jsem si vždycky představoval takového kořenitého, drsnějšího, ale opak je pravdou.

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: josé
Aroma: hluboké, sladké s výrazným vlivem mandlí (marcipán, amareto) a černých třešní. rumové perníčky, vanilka, skořice, káva a leštěnka na nábytek. (b.3/3)
Chuť: sladkost 2/3. zprvu sladká, pak začne vysychat a jemně jehličkovat. marcipán a třešňová nakyslost. badyánová kořenitost až dřevitost (b.3/4)
Dozvuk: sušší s lehkou kyselinkou, třešňové pecky. větrový s kávovými tóny. (b.1/2)
Shrnutí: jasně, je to spiced rum, takže nelze srovnávat s čistokrevnými rumy. je umně namíchán a dochucen, mně sedl pěkně do noty. při přímém srovnání s C.Morgan black spiced, se mi Kraken líbí o chlup víc (b.0/1)
Body: 7

Láhev: Kraken Black Spiced Rum
Autor: tornado
Aroma: Působí příjemně a napovídá, že by mohlo jít o sladší kousek. Sladká třtina, vanilko marcipánové tóny, kokos. Po odstání dominuje vanilka. Z prázdné sklenice se pod dominantní vanilkou objeví i náznak koňakových tónů.
Chuť: Překvapivě moc sladký není. Vanilka, rozinky, v jemných náznacích pomeranče. Po chvilce se projeví i třtina.
Dozvuk: Špetka pepřovité pálivosti zlehka zahřeje jazyk. Med a nepatrně dřevitost. Decentní pálivost doznívá docela dlouho a s po dalšími doušky zahřeje celá ústa.
Shrnutí: Jednodušší, ale hezky kořeněný kousek. Není zbytečně přeslazený, za ochutnání určitě stojí.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.