ZPĚTRecenze:

Láhev: El Dorado 8 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně docela v pohodě. Kakao, lehce zatuchlé dřevo, bujón, závan medoviny a medové nasládlosti, je i trochu větrová.
Chuť: Chutí jsem docela zklamaný. Takový základ, obyčejný čokoládově vanilkovo dřevitý rum, nic moc bohatého, spíš fádní, nudný, s nahořkle dřevitou dochutí, která celkový dojem sráží ještě níž, než chuť samotná. Tím nechci říct, že by to byla nepitelná břečka, ale je to na opravdu velmi nenáročné popíjení, možná bude lepší spíš do míchaných drinků nebo do cukroví nebo tiramisu.
Shrnutí: Šel jsem do něj s tím, že se mi dostane nějaké odlehčené verze El dorada 12 yo, ale ten rozdíl je zejména v chuti mnohem víc propastný, než jsem si představoval. Přitom rozdíl mezi 8 yo a 12 yo jsem čekal, řekněme, jen o třetinu slabší. V Maneu byl za 465 korun, takže jsem neprovařil moc, ale za trochu víc bych už měl v akci Pampero Anniversario nebo Barcelo Imperial, a to je setsakra velký kvalitativní rozdíl. Kdybych dal pětikilo na charitu, udělal bych líp.
Body: 81

Láhev: El Dorado 8 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Silná, čokoláda, káva, tropické dřevo, jemný ale výrazný závan alkoholu.
Chuť: Sladká, jednoduchá, ostrá. Kávová čokoláda.
Dozvuk: Karamelová čokoláda, dřevo, koření, do sucha.
Shrnutí: Šlo to, už si ho ale po pár měsících vůbec nepamatuji.

Láhev: El Dorado 8 yo
Autor: Nethar
Aroma: sladký, sirob (to cítím u každého druhého rumu, ale co já s tím, všechno je to tmavý cukr), nádherný jitrocelový sirup, nádherný jitrocelový sirup a nádherný jitrocelový sirup
Chuť: takový vodnatější, nudnější, ale ne hořký, pokud z toho budeme chtět vyhrabat nějaké plus, tak řekneme "snadno pitelný"
Dozvuk: spíš jednodušší dozvuk, nasládlý v nastartovaném stylu jitrocelového sirupu, ale už ne tak výrazný ani ne tak sladký, čert ví, jestli je to tím věkem nebo čím
Shrnutí: skvostně začíná, voní mi parádně, zdaleka ne tak komplexně jako moje oblíbené El Dorado 12y, ale ten jitrocelový sirup je jedinečný a já osobně ho miluju. Zbytek už je spíše slabší. Možná kdyby trošiličku zlevnil, tak bych řekl jednoduchý rum pro nenáročné chvíle pohody nebo snad do nějakých míchaných nápojů, kdo si na to potrpíte, ale on zase úplně levný není (ale jsem férový, drahý taky ne). Když už jsme tu tak slušní, tak za vzorek děkuji Master of Malt :doh:

Láhev: El Dorado 8 yo
Autor: josé
Aroma: sladké, cukrovokaramelové s nakyslou citrusovou ovocností pomerančů. oproti 12 svěžejší, ne tak těžké a hutné. více třtiny a zelených tónů. dřevo a vlašskoořechová nahořklost. trocha kůže, kakaa. možná ananas. nijak hutné, trochu lihové, ale jde to (b.1/3)
Chuť: sladkost 0/3. suchá, výrazně nahořkle dřevitá, jehličkově pikantní. hořkočokoládová zakápnutá citronem s pomerančovou kůrou. svíravost přeschlých vlašských ořechů. ke konci sládne (b.1/4)
Dozvuk: tmavá čokoláda, káva, třešňová pralinka, hrozinka a opálené dřevo. nečekaně příjemný, hřejivý (b.2/2)
Shrnutí: v souboji s dvanáctkou ztrácí. ve vůni jsou si podobné. v chuti mi nahořklost vadí. do celé lahve bych nešel. děkuji Hunterovi za vzorek. (b.0/1)
Body: 4


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.