ZPĚTRecenze:

Láhev: Penderyn Aur Cymru
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně hodně ovocná až medová, s nakyslostí ovoce v druhé vlně, k tomu slad a bonbóny ledovky, na pozadí pak těžší kořenité vůně, skoro až do masového vývaru, ten ale jen trošku.
Chuť: Na jazyku sladová, výrazem někde uprostřed mezi sladkostí a suchostí. Vliv sudu po madeiře je myslím taky znát, ač madeiru napitou nemám, ale vliv sudu po sladkém těžším víně je docela rozpoznatelný. Dochuť bohužel roztěkaná, disharmonická, celkem dobrý dojem tak na závěr kazí.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek od Jumba, díky! Škoda té sestupné tendence - pěkná vůně, o něco méně zajímavá chuť a špatný dozvuk. Až to v Penderynu trochu doladí, můžeme se od nich dočkat určitě zajímavých kousků.
Body: 81

Láhev: Penderyn Aur Cymru
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: tak tohle je hodně výrazné a nemůžu říct, že by pro mě příjemným stylem - jakási směs trávy a dámského parfému, vanilka (ale nemyslím tím, že je to ta bourbonovitá vůně). Hodně zvláštní whisky, co to je jsem zvědav a netuším, ale když bych musel, tak bych tipoval možná nějakou divnou grain
Chuť: sladkost a zase nějaká voňavka, sice nastříkaná na kus dřeva, ale to jí nepomůže; docela v ústech štípe
Dozvuk: čokoláda, vanilka, kakao, ale hlavně úleva
Shrnutí: tohle mi nechutná, nepřirozeně navoněné

Láhev: Penderyn Aur Cymru
Autor: joy
Aroma: sladkost, víno, byliny, citrusy, občas probleskne zvláštní navoněnost (po dlouhé době, a přečtení, do jakých sudů, se to dává, mi to došlo - navoněnost bourbonu či nějaká hnusná dámská voňavka)
Chuť: sladká, zázvor, pak zase ta navoněnost spolu s hořkostí (zase ten bourbon)
Dozvuk: ostřejší, sladký a středně dlouhý
Shrnutí: Nebýt té hnusné pachuti po bourbonu, bylo by to celkem ucházející pití, ovšem takhle to ta navoněnost strhává na nižší příčky. Škoda, jinak by to nemělo špatně našlápnuto. Jsem rád, že tohodle nemusím pít celou láhev.

Láhev: Penderyn Aur Cymru
Autor: lalos
WB
Aroma: Sladká. Slad, mladost, ovoce. Pomelo a žlutý meloun.
Chuť: Sladká, travnatá, pikantní. Borové šišky. Objevuje se dřevo a vanilka.
Dozvuk: Ze sladkosti přechází do sucha a dřevita. Slad, možná síra, prskavky. A zase ta smůla nebo šišky či co.
Shrnutí: Rozhodně dobrá a zajímavá whisky. Chtělo by si s ní trošku ještě pohrát. Stále mi tam vystupuje nějaká rušivá sladová mladá ostrost. Ale ten finiš se mi zdá povedený.

Na neskotskou whisky nadprůměrně příjemný zážitek.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.