ZPĚT

Recenze:

Láhev: Grant's Ale Cask Finish
Autor: Duthoron
Aroma: Zvláštní, lehce nasmrádlá, sýr, větrový bonbon, asi hašlerka, francovka. Čerstvá příjemná vůně, lepší než Sherry Cask.
Chuť: Mírně svěží, trochu do sladka, stopa nepříjemné alkoholovitosti. Sherry Cask mi chutná o něco víc.
Dozvuk: Krátký se stopou toho sýra.
Shrnutí: Na blend docela pitelná whisky. Oproti Shery Cask má zajímavější vůni, ale o trošku horší chuť. Dozvuk je i tady nejslabším článkem. Porovníní s Sherry Cask je hodně vyrovnané, ale subjektivně Ale Cask o kousek vede.

Autor: J.K.Ch
Aroma: Sladce dřevitá, trošku ostřejší kousavý alkohol. Bujnou fantazií snad chmel ale tam jsem nerozhodný. A trošku chemoprén, který to kazí.
Chuť: V nějaký zásadní vliv piva jsem moc nevěřil a zde v chuti je jen slaboučký. Zelená jablka.
Dozvuk: Jistá nahořklost tam je, ale je snesitálná, náznak kvasnic a s tím i toho piva jen bych se možná přikláněl k chuti porteru než k pivu typu Ale. Opět zelené ale zde spíš málo zralé jablíčko.
Shrnutí: Ve své cenové kategorii, dá se sehnat pod 300 Kč, je to zatím to nejlepší co jsem objevil. Není to žádný gurmánský zážitek, ale kvalitní levná whisky. Na „kalbu“ dobrý. Na láhvi píší dlouhý a jemný dozvuk s čerstvým ovocem. Upravil bych to na Střední, trošku drzý s ovocem které sice čerstvé je, ale tak moc, že nestihlo dozrát. To whisce dává zvláštní „sportovní“ trpkost.
Body: 77

Autor: Nethar
Aroma: Medová sladkost, kytičky, seno, meruňky. Nechte ji ve skleničce v klidu odpočívat, protože se vám odmění slaďoučkými výpary.
Chuť: Mírný, pohodový, nijak výjimečný.
Dozvuk: Středně dlouhý až krátký, ovocně dřevitý.
Shrnutí: Dobrá whisky na popíjení ve vyšší kvantitě, pije se jednoduše a nemusela by omrzet. Krásně voní, ale ve zbytku už není ničím zapamatovatelná.

Autor: lalos
WB
Aroma: V porovnání s červenou Grantskou je podobně lehce nevýrazná, ale intenzivnější. Už ji nepřebíjí alkohol. Opět vanilka, sušené ovoce, karamel, pražený ječmen
Chuť: Sladká, opět bohatší než „červená“. Med, smetanová karamelka, rozinky, mentolky, možná tmavé pivo,
Dozvuk: Opět sladký, poměrně krátký, více hřejivý, hořkost je ale vcelku příjemná, dřevitá a s troškou fantazie i pivní.
Shrnutí: Je to levný blend, za akční cenu 222Kč ale docela pitelný i čistý. To pivo si možná jen namlouvám, oproti Family Reserve je ale jemnější, smetanovější. Za naprosto stejnou cenu o třídu lepší pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.