ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig 15 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Překvapivĕ málo jódové (ale možná jsem si po předchozích vzorcích jen zvykl), cítím hlavnĕ ovoce, nakvašený banán a přezrálé kiwi.
Chuť: Úžasná, lehce sladká a ovocná, tady hlavnĕ ananas a grep, pak kouř, ale na Laphroaig docela málo jódový.
Dozvuk: Střednĕ dlouhý, lahodný, vybaví se mi tmavĕ rudé třešnĕ a zvolna ustupující kouř.
Shrnutí: Jako by nĕkdo dal dohromady Glenmorangii, Taliskera a Laphroaig a ono mu to báječnĕ vyšlo. Výborná whisky, moc se mi trefila do chutĕ. Zatím nejlepší Laphroaig co jsem pil.

Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Jód, k němu se přidává ovocná nakyslost, udírna, trocha pepře. Vůně se mi hodně líbí, je krásně plná.
Chuť: Na jazyku napřed olejnatá, hebká. Poté nastoupí nasládlý jód, nahořklé taniny, opálený sud. Nic brutálního, poměrně uhlazený projev na Laphroaig, ale stále víte, že jste na Islay. Dochuť je silná, dlouhá, jak je u Laphroaigu zvykem.
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, ale stejně vždy od Laphroaigu čekám ještě něco víc, a nikdy se neubráním srovnání s 10y, a to jak v kvalitě, tak v ceně. Laphroaig mám rád a možná i proto na něj budu trochu přísný, takže "jen" 87 bodů. Každopádně pokud máte možnost koupit, moc neváhejtě, zásoby se tenčí.Za vzorek děkuji Petrovi.
Body: 87

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Jemmný Laphroaig, spíše ovocný než sladký, vůně může být myslím přijatelná i pro ty, kteří jsou laphroaigovou dezinfekcí zatím nedotčeni a obávají se jí.
Chuť: Jemný, hladivý.
Dozvuk: Středně dlouhý. Tam už je tak nějak industriálně dezinfekční, tam se nejvíc projeví jeho pravý charakter.
Shrnutí: Trochu uhlazenější Laphroaig, pohoda výborná, Laphroaig je prostě skvělá whisky a já jsem rád, že si z festivalu odvážím celou láhev osmnáctky.

Autor: josé
Aroma: lehce kouř, medicínka a navíc meruňky
Chuť: kouř, medicínka, dřevo. po naředění vystoupí slanost
Dozvuk: dlouhý
Shrnutí: trochu zklamání. je to Laphroaig, kořeny nezapře ani on ani já. ale co přidat něco navíc? předcházející [url=http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=23&t=1200#p14354]sklenka QAčka[/url] mě po pravdě pobavila více.

Autor: josé
WB
Aroma: spíše kyselé, jen trochu travnaté. kouř. vanilkové, maličko umělé, štiplavé, suchý dub (b.2/3)
Chuť: dřevo, hořké, slupky ořechů, slaná, kouř, citron (b.2/4)
Dozvuk: suchý kouř, jen sladká, hřebíček (b.1/2)
Shrnutí: (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.