ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park Drakkar
Autor: Hunter
WB
Aroma: Medová, s tóny sherry a citrusů, datle, krvavé pomeranče. Vyloženě kouř tam necítím, ale hutnější závoj vřesoviště tam je. Tohle je hodně příjemná vůně, jsem zvědav, jestli bude chuť držet krok....
Chuť: ...a hned po prvním ochutnání je mi jasné, kde je i vzhledem k ceně a objemu lahve zakopaný pes. Zaostává v bohatosti i ve sladkosti za vůní. Tělo je tenké, řídké. Napřed dřevo, čokoláda, ale jen slabě, v dozvuku pak hodně suchá nakouřenost.
Shrnutí: Ve vůni mi přišla o hodně zajímavější, škoda. Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu 2015.
Body: 83

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: spíše ovocný styl, mírně nasládlý, citrusy, trochu něčeho hořkého (grepy), nebo snad až kouřového
Chuť: nahořkle kouřová, nepříliš očekávaná rašelina se docela projevuje, ale je hořká prostě tím "grepovitým" stylem, ne, že by dřevitě hořkla časem v puse
Dozvuk: nahořkle ale příjemně doznívá, žádná sladkost, grepy, kouř
Shrnutí: nahořklý jemně nakouřený styl, řekl bych typická charakteristika HP, zosobňuje onen styl grepovité hořkosti, který mi nevadí, není to sladké a navoněné, já myslím, že pohodová jednoduchá whisky, s ohledem na to, že je to spíše komerčnější záležitost pro nějaké ty duty-free shopy, apod. Děkuji Petrovi za vzorek!

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Trochu pouťové sladkosti a v pozadí jemně sladu.
Chuť: Vodově nahořklý, po chvíli mírně sládne.
Dozvuk: Kořenitý.... vřes?
Shrnutí: Vůně i chuť jsou bezesporu velmi rafinované a věřím že leckomu může velmi chutnat.... mě až tak nebere.
Body: 81

Autor: zyki
Aroma: med, broskev, meruňka, časem nesměle vykoukne náznak rašeliny
Chuť: naředěný med, grepová nahořklost, lehce rašelina, mírné koření
Dozvuk: zdá se mi, že rychle slábne, ale stopa grepové nahořklosti a mírné rašeliny zůstává celkem dlouho
Shrnutí: je to příjemná whisky, ale neohromila

Autor: Žiži
Aroma: sušené ovoce, sušené květiny, lehce rašelina a kouř, slabší medové tóny, sladká
Chuť: ovocné tóny, trocha rašeliny a kouře, velmi slabé medové tóny, špetka koření, mírně sladká
Dozvuk: středně dlouhý, ovoce s trochou rašeliny a kouře, lehce kořeněný, hořkosladký přecházející do suchého konce
Shrnutí: velice dobrá a řekl bych typická Highland Park, ředit vodou nemá smysl
Body: 82

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.