ZPĚTRecenze:

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: Cyra
Aroma: Jasný Auchentoshan. Travní až zeleninové a ovocné. Také kávové tóny. Vlašské ořechy v medu. Hrozinky a sherry. V pozadí vanilka. Příjemné.
Chuť: Sladší. Ovocně šťavnaté až nedozrálé ovoce. Trochu kakaové nahořklosti při polknutí. Nic nepříjemného.
Dozvuk: Spíše suchý. Tmavá čokoláda a káva avšak podkresleno ovocnou násladlostí a tóny sherry. V ústech zůstává pocit příjemné svěží sladkosti.
Shrnutí: Dlouho jsem nad Heartwoodem uvažoval, ale měl jsem trochu obavy, že to bude propadák (díky ne moc kladným recenzím). O to více mě potěšil. Zatím nejlepší Auchentoshan.

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: Duthoron
Aroma: Podobné zatuchlé seno jako Springwood, ale kyselejší, při porovnání je sud po sherry cítit, přidává se nějaké slabé tropické ovoce (pomeranč až banán) a možná trochu lesních plodů.
Chuť: Začíná ovocně, snad jahody nebo spíš ne zcela dozrálý černý rybíz, pak se přidá trochu hořkosti, ale oproti Springwoodu je chuť mnohem bohatší a jemnější.
Dozvuk: Střední, zaštípou jehličky alkoholu a hořkost přejde do celkem příjemné pražené kávy, (Springwood hořkne spíš do toniku a má kratší dozvuk).
Shrnutí: Docela dobrá whisky. Oproti Springwoodu je to vykročení správným směrem, ale na lepší známku než trojku s malým mínusem to nestačí.

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lakově kořenitá vůně, těžce ovocná s opáleným dřevem. Lak chvílemi přechází až do citrusových tónů. Dojem je celkem bourbonový, ale drží se v pro mě příjemných tónech připomínajících US produkci.
Chuť: Opět ten bourbon...v chuti je snad znát ještě víc, opět ale v pohodovém vyznění, které mi vůbec nevadí. Snad jen dozvuk je takový obyčejný.
Shrnutí: Vliv sudu po bourbonu mi přijde velmi výrazný, sherry sudy pak výsledný dojem asi jen uhlazují, ty jsem tam nijak zvlášť nepocítil. Celkově ale i v zhledem k ceně a k litrovému objemu musím říct, že zajímavé plnění. Za velký vzorek mockrát děkuji Cyrovi.
Body: 83

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: J.K.Ch
Aroma: Ve vůni si drží tu zajímavou zatuchlost, která je vlastní i Springwoodu, ale sem se tak nějak hodí. Je zde vanilka. Sladší ovoce, banánové mléko. A koření a kytičky.

Chuť: Vanilkové tóny a ovocné mírně sladké tóny. Náznak sherry a stopy žlutých rozinek. Celé to dokreslují v dáli se skrývající zázněje latte.
Dozvuk: Možná až moc dřevitý a zbytečně krátký, ale na druhou stranu má ho. Což se mi líbí.
Shrnutí: Tohle je dle mého nejzajímavější Auchentoshan. Není nejlepší, ale poměr cena výkon se mi líbí. Za necelých 1000 Kč dostanete jeden litr kvalitního destilátu. Hodí se do drinků a i na pití. Není to žádná hvězdam ale neurazí.
Body: 77

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: Radek
WB
Aroma: jemné, lehké, fialky... jo, je to lowland
Chuť: káva a ...sherry?
Shrnutí: silná a nekompromisní... to že je whisky z nížiny?
Body: 81

Láhev: Auchentoshan Heartwood
Autor: Žiži
Aroma: připomíná koňak, sladké tóny zralého ovoce, kandované ovoce (po zahřátí skleničky v dlani), lehce medové tóny, sherry, rozinky, trocha koření, dub v pozadí
Chuť: chuť je celkově mnohem slabší a jednodušší než vůně, ovoce, výraznější koření a dub, hořkosladký
Dozvuk: středně dlouhý, dominuje dub s trochou koření a ovoce, hořkosladký
Shrnutí: docela dobrá whisky z nížiny, vůně je bohatá a velmi příjemná, ale v chuti zklame, po naředění (2 kapky vody do cca 20 ml) je chuť sladší, vůně přechází do ovocného kompotu s trochou koření, lepší je neředit
Body: 80


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.