ZPĚT

Recenze:

Láhev: Clément VSOP
Autor: Hunter
Aroma: Jedná se o můj první zemědělský rum, takže mě první přičichnutí velmi překvapilo, prvotní dojem byl, jako bych měl ve sklence velmi ovocně kořenitou whisky, ovšem postupně se ukazují sladší tóny a pestrá paleta kořenitých vůní. Sušené ovoce, med, kokos a čokoláda. Poměrně složitá, až rafinovaná vůně, je jedním slovem úchvatná. O to hůř se hledají slova k jejímu popisu. Charakterem bych ji opravdu přirovnal spíše k whisky, než k ostatním „nezemědělským“ rumům.
Chuť: Ve vůni jsem cítil whisky, v chuti pro změnu koňak :-) Lehce zvláštní chuť, nasládlá, dřevitá, topinková, kořenitá, silná , výrazná, specifická, obzvlášť svou dochutí, zanechává výrazný ocas. Není to špatné, ale určitě alespoň pro mě nezvyklé.
Shrnutí: Vůně je pro mě téměř fenomenální, v chuti nejsem zklamán, spíš je to pro mě nezvyk, je opravdu jiná, než na co jsem u karibských rumů zvyklý. Na to, že se jedná o moji první ochutnávku tohoto stylu, je to velmi nadějné a rád budu v tomto směru bádat dál. K dispozici jsem měl vzorek zakoupený v jednom českolipském baru, kde jsem objevil velmi slušnou nabídku rumů.
Body: 89

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.