ZPĚT

Recenze:

Láhev: Malteco 10 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vanilka, lakovost, trocha kůže, oproti 15y chybí káva. Vůně je ještě nezkrocená, celkem ostrá a hrubá, což nemusí být bráno jako mínus.
Chuť: Chuť působí zraleji, než aroma, ostrost alkoholu sice trochu vyčnívá, ale jinak je na jazyku sametově uhlazená, nijak moc sladká. Vanilka dominuje.
Shrnutí: Určitá ostrost a neotesanost se mi na tomto rumu líbí, není nudný, dostává tím šmrnc. Za cenu do pětiset korun je to slušný nákup. Malteco 15y je dál, voní i chutná lépe, a cenový skok je u něj přiměřený. Pokud chcete ušetřit, můžete s klidem zkusit 10y, pokud chcete vyšší level, připlatíte si dvě stovky. Zakoupený jsem měl tentokrát vzorek z baru Dno pytle 2. 15y verzi mám přechutnanou lépe, měl jsem celou lahev.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Výrazná a jen lehce sladká, kůže, kouř, drsné dřevo, hořká čokoláda s trochou karamelu, snad i banán a káva.
Chuť: O dost sladší než ve vůni. Mléčná čokoláda, tropické ovoce, trpké přezrálé ovoce,

stopy kakaa.
Dozvuk: Sladký, mléčná čokoláda, sladké ovoce, přechází do hořké čokolády.
Shrnutí: Slušně vyzrálý a solidní rum. Klame vůní.

Autor: josé
Aroma: cukrová nasládlost, med, A.O. dřevo suché. květinová vůně (květ pomerančovníku) s vanilkou. mléčná čokoláda, arašídy v cukru. ještě lihový. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 2/3. sirupová, hladivá. nasládlá. výrazněji jen mírně nahořklé dřevo. muskatnuss, ovocná šťavnatost s vyčuhující lihovostí. ledové kaštany. (b.2/4)
Dozvuk: pikantní. nasládlý. mléčná čokoláda, trocha dřeva, sušená pomerančová kůra. (b.1/2)
Shrnutí: naslepo porovnán s patnáctiletou verzí. podobnost je patrná. patnáctka je o něco více dřevitá a kořenitá. oba výrazně čokoládové, sladší, smetanové, šmrncnuté sladkým ovocem. celkově nenáročný rum za akceptovatelnou cenu. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Nepříliš výrazné. Třtinový cukr, vanilka, kokos. Po odstání se znatelně nezmění.
Chuť: Příjemně medově nasládlá, na jazyku a po chvilce i v ústech lehce pepřová pálivost. Třtina a vanilka.
Dozvuk: Doznívá pálivost ke které se přidá se stopa opáleného dřeva. Jinak bez znatelných změn kopíruje chuť.
Shrnutí: Jednoduchý, nenáročný, ale jinak příjemně pitelný.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.