ZPĚT

Recenze:

Láhev: Abuelo 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Tak tohle je originální, vůně je výrazná, s tóny cedrové dýhy, do které se balí doutníky, kůže, ořechy, tabák, rozinky, staré dřevo a dokonce mi evokuje kostel, něco ve stylu starého nábytku.
Chuť: Chuť je příjemně nasládlá, velmi lahodná, přitom excelentně jemná, i v ústech jako bych cítil aroma kůže. Dochuť je přímo skvělá, stále se měnící, v závěru zemitá.
Shrnutí: Tak tohle je pro mě opravdový skvost a velké překvapení z Panamy. Bodově se mi ustálil mezi Zapacou 23y a Angosturou 1823, tedy v naprosté špičce. Abuelo není ani nějak přehnaně sladký, ani nepůsobí tak těžkotonážně, jako Zapaca 23y, je to spíš jeho protipól. Je udivující, kolik zajímavých vůní a chutí se skrývá v tak jemném rumu. Velký dík patří Zombovi, za to, že mi ho objednal a vyzvedl v Praze ve slevové akci. Běžná cena je 900,- korun, ve slevě byl za famózních 570,- korun, pokud se podobná akce bude opakovat, moc neváhejte, jsem zvědavý, co na něj řeknete.
Body: 93

Autor: Nethar
Aroma: Rumová nasládlost, jde do toho čistě rumově, rozinkově, hřebíčkově. Jsou slabší, jsou silnější, oceňuji absenci nějakých umělohmotných tónů.
Chuť: Možná méně sladké, než by vůně napovídala. Na rum chvilkami i vcelku ostrý, ale stále uhlazený a jemný.
Dozvuk: Klasika, ale příjemná, žádná hořkost či jiné nesmysly. Sladkost, koření, rumové kuličky s rozinkami.
Shrnutí: Pro mě klasický dobrý rum. Nevidím v něm žádného lamače žebříčků, ale je jemný a moc dobře se pije, žádná negativa neshledávám. Nedávno jsem u nějaké whisky psal, že je to klasické ztělesnění čistého Speyside, v tomhle vidím klasické ztělesnění pořádného rumu v základní podobě. Z takového bych si rád dělal grog :lol:, musel by být vynikající, ale na to je láhev moc drahá a já zatím nedostatečný snob ;-) Možná pro mě tip na chudšího příbuzného Abuelo Anejo.

Autor: brodequin
Aroma: Ten večer mě mrzelo, že jsem neměl Diplomatico a Abuelo vedle sebe a neporovnával. Ve vůni mi totiž přišlo Diplomatico téměř totožný. Ale kdo ví, kam moje nosní paměť sahá... Každopádně to byl první poznatek. Dál jsem si poznámky nedělal.
Chuť: V chuti to samé. Cítil jsem Diplomatico, akorát možná trochu čokoládovější. Rum je trochu ostřejší, přesto zároveň jemný a sladký. Velice zajímavá kombinace, díky který jsem si ho ihned oblíbil.
Dozvuk: Kořenitější, dlouhý
Shrnutí: Už vím, jakou lahev si pořídím příště! Výborný, sladší rum, který jasně doporučuji milovníkům Diplomatica, možná i Presidenta Marti 15yo. Rád bych ochutnal i Centuria verzi :roll:

Autor: josé
Aroma: sladké. lehce ovocné. vanilka, mátová čokoláda. citronová kůra. kokos. po odvětrání sušše dřevité, kůže. líbí se mi. jemné (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. sladká cukrová, sirupovitá. vanilka, ananas, třešně. jemně dřevitá s trochou koření, skořice. hladká. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. skořice, třešňové pecky z kompotu. (b.1/2)
Shrnutí: jemný, sladší a lehce nadprůměrný rum. dokážu si ho představit jako pití na celý večer. za vzorek na doplnění mezery v základním vzdělání děkuji Hunterovi. koukám na heureku a poměr cena/výkon není úplně špatný (b.1/1)
Body: 6

Autor: tornado
Aroma: Zpočátku nevýrazné, potřebuje chvilku, aby se projevilo. Suché, trochu kůže nepatrně podkresleno syntetičností, tmavá čokoláda, rozinky, přezrálé ovoce. Po odstání syntetičnost ustoupí.
Chuť: Lehce nasládlá, hutná. Sladká třtina, čokoláda, višně, koňakové tóny, zelená třtina. V chuťovém profilu je hodně podobná verzi 7 yo, působí ale vyzrálejší a harmoničtěji.
Dozvuk: Pozvolna bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí: Hezký, lehce nasládlý rum. O stupínek lepší než mladší verze 7 yo. Lahev doma by mě dokázala potěšit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.