ZPĚT

Recenze:

Láhev: English Harbour 5 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je těžká, máslová, s dojmem karamelizujícího cukru, nasládle kořenitá, trochu laková. Jasně rozpoznatelné kokosové tóny.
Chuť: V chuti není pochyb o tom, že pijete rum. Sladce kořenitý, výrazný, připomíná mimo jiné rumové pralinky.
Shrnutí: Tohle je hutný, těžší styl rumu, vhodný do chladnějšího počasí, mám z něj až takový vánoční dojem. Pěkný rum, který zahřeje na těle i na duši. Testoval jsem opět vzorek zakoupený v baru Dno pytle 2. http://www.facebook.com/pages/Dno-Pytle2/115717858495631
Body: 87

Autor: Walter
Aroma: Intenzitou umírněná, zároveň příjemně vyvážená vůně. Třtinový cukr, kokos, tmavě pražená káva, karamel, hrozinky a další sušené ovoce (především jižní), s nosíkem blíže u skleničky se připomíná mírná kořenitost (zvláště vanilka, muškátový oříšek), jíž doplňuje svěžejší alkohol.
Chuť: Střední až lehčí tělo. Nepatrná nasládlost třtinového cukru, dále pak sušeného ovoce, které sekunduje drobná kořenitost s jemnou nahořklostí kávy a čerstvého dubového dřeva. Na pozadí se objevuje zajímavě pikantní větrovost s náznakem lékořicových pendreků.
Dozvuk: Hřejivě nahořklý, ale takovým sympatickým způsobem.
Shrnutí: Tak nějak by měl vypadat v základu slušný rum. (Nevím proč, ale při popíjení se mi vybavila vzpomínka na knihu Lovci kožišin od Františka Flose. Kdybych sepisoval průvodce drsnou kanadskou přírodou konce 19. století, neopomenu poznamenat: „English Harbour 5 yo? K doporučení pro každého trappera / do každého srubu!“) P. S. Jinak, co se týče osobních preferencí, na běžné usrkávání upřednostňuji Pampero Aniversario Reserva Exclusiva. Přestože jde o konkurenta z podobné cenové hladiny, přeci jen už nabízí o třídu vyšší vyspělost.

Autor: josé
Aroma: hladké, sladké, cukrové. velká porce kokosu. rumové perníčky, vanilka a trocha A.O., třešňové karamely. kapka nakyslých citrusů. lehčí a divočejší (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3. ostřejší, kořenitá, nahořklé dřevo, hřebíček. karamel. citrusová kůra s kapkou ovocné šťávy v čokoládě. je řidší. (b.2/4)
Dozvuk: karamelově sladký, tmavá čokoláda, pomerančová kůra (b.1/2)
Shrnutí: lehčí a nijak přeslazený rum s výborným poměrem cena/výkon. bavil mě. (b.1/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.