ZPĚT

Recenze:

Láhev: Centenario Conmemorativo 9 Años
Autor: Hunter
Aroma: Nenáročná rumová vůně, která není nijak bohatá. Jemně vanilka a náplň rumových pralinek, navrch příjemně dřevitá, trochu nasládlá.
Chuť: Chuť už je bohatší, než aroma. Vanilka, dřevo, mléčná čokoláda. Dozvuk je ostřejší, štiplavý.
Shrnutí: Investice 432 korun v akci u Vykupto (díky Jerry!)nelituji, vzhledem k ceně se jedná o dobrého společníka na všední nenáročné popíjení. Běžná cena je kolem sedmi stovek, tolik bych za něj nedal, v této cenové třídě se už dají sehnat rumy mnohem lepší. Přímo jsem srovnával s Matusalem 10y, který se prodává za stejné peníze, jako Centenario v akci, a Matusalem byl v chuti vyrovnaným soupeřem, ve vůni pak jasně lepší.
Body: 81

Autor: Ike Blaster
Aroma: Ovoce (neurčité), stopy citrusů, hrozinky, lehce solventní (lak), výraznější alkohol
Chuť: Příjemně ostrá, dřevo, koření, stopy citrusů, náznaky sladkosti. Poměrně výrazná, ale dobře vyvážená.
Dozvuk: Středně dlouhý, shoduje se s chutí
Shrnutí: Vzhledem k ceně příjemné překvapení (první větší zkušenost s rumy).

Charakterem až nápadně přípomíná cognacy/brandy.
Body: 81

Autor: Nethar
Aroma: První dojem každého nádechu mi přijde takový trochu umělohmotný. Pak se to srovná, takový řekněme skořicový, nepřeslazený. Vanilka, guma, kůže.
Chuť: Tady je velmi příjemný, nasládlý, vanilkový, snadno pitelný.
Dozvuk: Zase chvilku ta divná umělohmotnost, potom koženě rumový dozvuk se stopami spálené nahořklosti.
Shrnutí: Není to špatné, ale asi by u mě skončil v grogu, což není nutně výtka, to jsem prováděl i s dražšími kousky, nedobré liju do koly.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.