ZPĚT

Recenze:

Láhev: Teacher's Highland Cream
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Na blend dost výrazná, peprná vůně. Karamelové bonbóny, trocha kouře a nasládlost (snad javorový sirup?).
Chuť: Příjemně nasládlá, lehká chuť, s tenčím tělem, ale zase výraznější, jemně peprnou dochutí. V chuti také slad a lískové ořechy.
Shrnutí: Dost povedený blend, za celkové vyznění a výraznost zaokrouhluju nahoru. K sehnání je stále jak ve starém designu, tak i ve verzi 43%. Na mě je ta (javorová?) sladkost ve vůni trochu nepříjemná, rušivá, jinak bych hodnotil ještě lépe. Pokud vám taková nasládlost vyhovuje, můžete být ještě spokojenější, než já.
Body: 79

Autor: Kiwi
Aroma: ostré, alkoholově-okenné, rozkvetlá louka, troška medu a zatuchlého sklepa
Chuť: vcelku fajn nasládlá, neurazí, ale ani nevyniká, zase trochu sladkých květinek, po chvilce jablka
Dozvuk: středně dlouhý až delší, nasládle jablkový
Shrnutí: jako obvykle jsem díky předsudkům od blendu mnoho nečekal, ale byl jsem celkem příjemně překvapený, pohoda whisky

Autor: Nethar
Aroma: Slabé aroma, nejprve jsem chtěl jenom podmračeně napsat "nevýrazně dřevité nic", ale pak jsem zachytil medové podtóny, které jsou moc pěkné, chytily mě, podržely delší dobu. Whisky na nás čeká v sudech hodně dlouho, tak jí ten čas při ochutnávce také dopřejme. Jsou jemné, travnatě nasládlé, celkově to ale chce opravdu "nosní lupu".
Chuť: Řídké, vodnaté, nevýrazné, ale na blend to zase není hořké. Dobrý blend nebo špatná single maltka? (nakonec blend, ale ta pozitiva vycházejí spíše ze slabé intenzity nabízeného prožitku)
Dozvuk: Téměř žádný, gratulujeme, drobně dřevitě kouřovitý.
Shrnutí: Můžeme si v klidu oddechnout, jedná se o blend, takže přisný výraz můžeme nahradit pokrčením ramen: "Ale jo, co by ne." Protože je dost jemný a nenápadný, neobjevují se v něm nešvary typu výrazných nepříjemných vůni či hořkosti v ústech, takže z toho vlastně těží.

Autor: Nethar
Aroma: Dřevitě pomerančová voňavka. Sladké. Po dlouhé době je tam i med. Je to takový "klasický" styl. Při obou ochutnávkách se mi zdálo, že trochu ta dřevitost přechází až k drobnému kouříčku, ale žádná rašelinná whisky to v žádném případně není, jen takový náznak.
Chuť: Po zkušenosti s minulou trojicí už alkohol tipovat raději nebudu, ale řekl bych že ho je málo. Zdá se mi v ústech texturou taková mazlavá, trochu zdrsnělá dřevem.
Dozvuk: Krátký až středně dlouhý, nasládlý.
Shrnutí: Pěkná whisky, stylově klasická, trochu více nasládlá, na takové si člověk může pochutnat v podstatě kdykoliv.

Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Lehčí medovo-karamelová nasládlost s ovocnou nakyslostí, troška pepře, náznak kouře, na pozadí se skrývá jemná lihovost a větrovost.
Chuť: I zde se objevuje už zmíněná nasládlost s nakyslostí, jemně štiplavá peprnost a větrovost.
Dozvuk: Středně dlouhý, v počátku i mírně hřejivý, s připomínkou obilného destilátu, čerstvé trávy, kouře a nepatrné slanosti.
Shrnutí: Slušná blended whisky, která stojí za ochutnání.

Autor: frydas
Aroma: je to blend,první co cítím je chlast, potom zase chlast, později med, karamel. Celkově po vůni dost sladká.
Chuť: První co cítím je sladkost(to bude ten med), rychle ji střídá chut spearmint žvýkačky (ty pásky), pamatujete ten prášek na nich ? Trocha dřevitosti.Zkusil jsem i naředit, jen zlehka, okamžitě se stává vodičková (nečekaně při 40%), ale podstatně zjemní, žvýkačkovej kukuč mizí i ta pachuť v dozvuku.
Dozvuk: Hnusná zatuchlá pachuť. Dozvuk se mi opravdu nelíbí, zapíjím.
Shrnutí: Tak popravdě, co jsem mohl za ty necelý 4 stovky čekat. Není vyloženě zlá, není ale ani dobrá, takovej průměr.. Famous Grouse mi chutná více, ale zase je ostřejší. Tato zůstane asi pro návštěvy, nebo na nějaké večery pro opití. Kdyby někdo chtěl vzorek, stačí napsat, minimálně půl litru ještě mám.
Body: 70

Autor: grapherx
Aroma: Příjemné, lehké, nasládlé, trochu tráva
Chuť: Zpočátku sladká, poté si trochu štípne, žádná hořkost (pro mne velké plus)
Dozvuk: Zůstává trochu ostrosti, rychle odezní
Shrnutí: Na blend mi velmi zachutnala. Zvažuji zakoupení lahve, na takové to domácí nenáročné popíjení. :)

Autor: josé
Aroma: lihově zaštipuje, svěží ovocná, více sladká než kyselá, jablka, melounová slupka

po naředění více ovocná, angrešt (b.1/3)
Chuť: alkoholově ostřejší. nejdříve dřevitě nahořklá, pak přijde nasládlost, obilnost, lehce se mihne zemitá rašelinnost než začne kysele svědit, což se mi nelíbí a proto polykám

po naředění hladká, sladší (b.1/4)
Dozvuk: dřevo, sladký, oříškové kapučíno (b.0/2)
Shrnutí: velice příjemný blend. už mám doma novou. (b.1/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.