ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Jura Prophecy
Autor: Kobalt
Aroma: Kouř a smrádek, tlející obilí, technická kouřovost.
Chuť: Smrádek a kouř, sladké zasmrádlé obilí.
Dozvuk: Kouřový a rašelinný, sladká tlejivost.
Shrnutí: Asi jsem objevil jurovskou nasmrádlost. Jiná kouřovka, zajímavá ale asi mi nesedla.

Autor: Króča
Aroma: Autodílna s rozlitým motorovým olejem..pod povrchem vrstva kouře, rašeliny. a nasládlosti..jakože mi Jura zasmrádlá skoro nikdy nepřišla, tak tahleta je velmi typicky zasmrádlá :) mňam :mrgreen:
Chuť: Ostřejší kouřovo rašelinný nájezd sledují pikantně sladké tóny..k tomu lehká zatuchlost
Dozvuk: Malinko lékořicový a piškotový.. více však tmavé čoko, dřeva a kouře..na konci se možná trochu moc připaluje
Shrnutí: Tak v téhle jsem asi konečně pocítil onu Netharem zmiňovanou zasmrádlost Jury :think: Je to však poměrně netradiční a tak trochu jiná kouřovka.. chutná mi a někdy příště další láhev nevylučuji :mrgreen:
Body: 86

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: hehe, Islay "smrad" je tam. Docela ostrá do nosu. Rašelina a med.
Chuť: hmmm, mňam, slaďoučká. Ačkoliv ostrá do nosu, v puse docela příjemná. Po delší době se sice projevuje, že síla alkoholu bude určitě víc než 40%, ale rašelina to krásně zaobalí, jak mám rád. Kromě té sladkosti samozřejmě hlavně kouř, rašelina, mix s karamelem. Velice příjemná.
Dozvuk: Neopominutelný rašelinný dozvuk, přesto však ne přehnaně hliněný, hezky prolnutý s onou sladkostí, mně se to líbí.
Shrnutí: Jednak proto, že je to výrazný "Islay styl" a jednak proto, že je docela sladká, bych ji nechtěl pít ve velkém. Jako jednu skleničku na chuť jednou za čas však ideální a výborná. Po odtajnění Isle of Jura, se kterými jsem nikterak skvělé zkušenosti zatím neměl, tato z nich jednoznačně nejlepší. Ještě jsem se zaměřil na vůní "olomouckých tvarůžků", které jsem si všiml (resp. která tam vévodila) u Superstition a i tady tam něco takového kouřově jakéhosi v pozadí je, ale tady to přehluší zbytek. Potěšila mě.

Autor: lalos
WB
Aroma: Asi nejvýraznější „smrad“ ze všech Jura whisek ze základní řady. Vystupuje máslo, slanost, uzené maso (ryby??)a koření. Jako by to byla směs rašelinné a nerašelinné whisky 50/50.
Chuť: Na rozdíl od vůně velmi příjemná chuť. Nasládlá s výraznějším kouřem. Mizí slad, objevuje se dřevo a karamel.
Dozvuk: Poměrně dlouhý, sladký, hřejivý bez hořkosti. Zkaramelizovaná cibulka, nové čínské žabky.
Shrnutí: Výborná v chuti a slušná v dozvuku. Vůně je ale docela průser. Je vcelku zajímavá, kdybych chtěl ale nakouřenou whisky, tak se stavím určitě někde jinde.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.