ZPĚTRecenze:

Láhev: Metaxa 12*
Autor: Hunter
Aroma: Rozinky, čokoláda, kůže, až mi připomíná chvílemi karibský rum, třeba Barceló Imperial.V aroma i trocha hřebíčku.
Chuť: Chuť je hřejivá, plná, sametově vyzrálá. Rozinky, belgické pralinky, skořice, vanilka.
Shrnutí: Ve slepém testu bych se asi zapotil, protože svým výrazem je to podle mě něco mezi koňakem a karibským rumem.Ovšem pochutnal jsem si moc. Ta zmiňovaná muškátová vína budou podle všeho těžká, sladká dezertní vína, která se svěžím lehkým muškátem moravským mají společný jen název.Pár metax jsem už ochutnal, byly to 3*, 5* a 7*, ale tahle byla daleko nejlepší. Pokud se vám naskytne, možnost, ochutnejte, za sebe doporučuji.
Body: 88

Láhev: Metaxa 12*
Autor: Kobalt
Aroma: Vínová, jemná, kořenitá, bohatá. Silně nasládlá.
Chuť: Plná (až hutná), sladká a jemňounká, nejde cítit 40%, je to jako likér. Těžké sladké víno, silně vínová brandy s jemným kořením
Dozvuk: Opravdu dlouhý, úžasná sladkost s posledním zbytekem koření. Na jazyku nechává podobný pocit jako po hodně jemné čokoládě.
Shrnutí: Silná a sladká, opravdu výborná. Naštěstí to s tou sladkostí nepřehání, je v chuti pěkně zakomponovaná a vybalancovaná. Výrazně sladší, hutnější a jemnější než nejmladší 5*.

Láhev: Metaxa 12*
Autor: Kobalt
Aroma: Jemná, koření a rozinky.
Chuť: Sladká, rozinky, třešně, živé víno. Brandy?
Dozvuk: Rozinky, třešně, brandy.
Shrnutí: Typoval jsem nějakou brandy. Asi by to chtělo ještě ochutnat ale zpětně mi nepřipadá tak hutná jako minulá verze.

Láhev: Metaxa 12*
Autor: Torrez
Aroma: Hutné, hodně sherry, podkreslené smetanou. Komplexní, bohatší oproti 7*.
Chuť: Suché sherry, není sladká, lehce do kysela. Celkově vyvážená a plná.
Dozvuk: Je a pěkný, na příjemné hořkosti.
Shrnutí: Ve vůni bohatší než 7*, v chuti asi srovnatelné, takže povedené

:happy-sunny:

Láhev: Metaxa 12*
Autor: frydas
Aroma: Hrozinky, sladkost, čokoláda,koření, RUM (kdybych nevěděl co piju, dost bych byl na pochybách)
Chuť: Jemná, sladká, chvilku ji podržím a zaštípe, znovu cítím hrozinky, čokoládu s polknutím zahřeje, jen je to strašně sladký ..
Dozvuk: Dlouhý, drží se sladkost, souhlasím s kolegou kobaltem, taky bych tu chuť na jazyku přirovnal k nějaké mléčné čokoládě
Shrnutí: Mladá si to jako obvykle, když jí něco naleju, zalila kofolou a jelikož je silvestr, tak dokonce v třešňové edici ... Musím se přiznat, že jsem nečekal nic moc, ale překvapila. Možná, kdyby nebyla tolik sladká po těch hrozinkách ( připadlo mi to jak exkurze někam k Tokaji :D ), tak bych ji koupil častěji, ale zase oproti jiným co jsme ochutnal výrazně lepší.
Body: 84

Láhev: Metaxa 12*
Autor: lalos
Aroma: Kořenitá, sladká. Rozinky, lékořice, karibský rum, med.
Chuť: Sladká, čokoládová, jinak jako ve vůni. Koření, dřevitá nahořklost.
Dozvuk: Hořká čokoláda a v závěru nakyslost. Možná třešně.
Shrnutí: Popravdě po ukrajinském tříletém koňaku jsem lehce zklamaný. Moc sladké, moc kořenité, tak nějak předimenzované ve všech směrech. Možná se ke zbytku lahve propiju, ale úplně mé nejoblíbenější pití to asi nebude.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.