ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: Cyra
Aroma: Poměrně sladké, vanilka, kouř, dřevo. Méně soli a kyselých tónů a hlavně desinfekce oproti zákl. 10y. Směs koření, které ale neumím identifikovat. Jinak ale Laphroaig.
Chuť: Sladko- slaná. Kyselejší dřevěné tóny. Kořeněná. Někde v pozadí lze vystopovat mátu. Jinak ucelená chuť spíše do sladka se směsí koření. Ostřejší po alkoholu.
Dozvuk: Ze začátku slanější, kouř, dřevo, koření, pak sládne. Na konci cítím také kávu bez cukru. Dozvuk je kratší, méně desinfekční a výrazný ve srovnání s 10y.
Shrnutí: Asi není tak výrazná, či osobitá jako 10y, ale má rozhodně co nabídnout. Je o něco sladší, a uhlazenější. Současně podbarvená různým kořením. Každopádně výborná.

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: Hunter
Aroma: Vrstevnatá, nádherná sladce rašelinná vůně, s přídavkem ovoce, trochu guma (kolečka ze stavebnice Merkur).
Chuť: Chuť je nasládlá, olejnatá. Připálené topinky, brambory pozdě vytažené z popela, trochu nasládlé rašeliny, se suchou, popelnatou dochutí.
Shrnutí: Poslední vzorek z loňského Whiskyfestivalu. Hodně povedený Laphroaig, se zajímavým industriálním vyzněním, docela mi připomíná mou oblíbenou řadu Ballechin od Edradour. Celé lahvi bych se tedy vůbec nebránil...
Body: 89

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vlašský ořech, med a propolis ještě sladší než Qarter Cask, jakoby po těžší rumu opět se nezapřou známky typického Lahroaig. Tedy kouř a rašelina dřevo tabák podobně jako QC neštípe do nosu, alkohol je ukrytý, ale tak dokonale jako v QC ne.
Chuť: Alkohol mi přijde i v chuti ostřejší než u QC, ale teda chuť je zajímavější s náznaky ovoce a včelích produktů.
Dozvuk: Ten je šťavnatější, opět ovocnější než Qaurter Cask. Jsou zde náznaky tabáku a je trochu dřevitější, jemné koření a jakoby perlivý a velmi dlouhý podobně jako Qaurter Cask doznívá jemně kořenitě.
Shrnutí: Nejlepší Laphroaig s rozumnou cenovkou. Není tak drsný jako úžasná desítka, ale chuť je extrémně zajímavá podmanivá vůně si zaslouží dlouhé zkoumání.
Body: 89

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Rašelinný smrádek, to je fajn, na mé rašelino-hliněno-kouřově-dezinfekční stupnici se pohybuje výrazně v oblasti kouře. Se směsí citrónů. Grilovací koření, kmín, něco na ten způsob. Později se začíná prosazovat i medová sladkost.
Chuť: Rašelina jak má být. Všude v puse kouř a hlína, tady snad i ta dezinfekce. Časem pepřově ostrá, asi také trochu víc než 40 procent. Občas zachytím na jazyku trochu čokoládové sladkosti.
Dozvuk: Pěkně ukázněný rašelinný dozvuk. Žádný masakr, ale stejně ho hezky dlouho v krku cítíte. Není tam hořkost, je tam hlína.
Shrnutí: Hmm, tak tady mě pohled na skleničku překvapil. Že to bude Islay bylo vcelku pravděpodobné, ale Laphroaig bych určitě netipoval, tu typickou jódovou tinkturu jsem tam neidentifikoval (nebo už jsem kvůli své lásce k Laphroaigu příliš otrlý). Quarter Cask byl méně Laphroaig, tohle mi přijde ještě méně, spíše takové kořenité. Ať tak nebo tak, tohle je výborná whisky, se kterou (pokud vaše srdce tepe v rytmu ra-še-li-na) vedle nešlápnete.

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: Radek
Aroma: jemné Savo
Chuť: peppermint
Shrnutí: čekal jsem víc.... Quarter Cask rulez!!
Body: 86

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: Rescue
Aroma: Desinfekce, lyzol, řasy, rašelina,uzený kouř, ale také "kokosovitá" sladkost
Chuť: suchá, dřevitá, rašelinná, která přechází do sladkosti
Dozvuk: typicky Laphroaigovský, dlouhý, suchý, s mírný lokálním anestetickým účinkem :-)
Shrnutí: Proti klasické 10y je malinko jemnější a chuťově bohatší, především mi tam vyhovuje ta větší sladkost

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Jódová rašelina, řasy, chaluhy.
Chuť: Rašelina v plné síle, kouř, dým, který je trochu sladký, ale řekl bych, že ne tolik jako je u Quarter Casku.
Dozvuk: Dlouhý, sladký kouř.
Shrnutí: Další z ochutnaných vzorků na WF. Další z moc dobrých whisek :-) Takovej "milej" sladší Laphroaig, ale na to, že jsem měl jazyk už víc opracovaný a všechno mi chutnalo trochu víc do sladka, tak to nebylo nějak brutálně sladké.

Láhev: Laphroaig Triple Wood
Autor: zyki
Aroma: kouř a medicína překryté něčím sladkým, možná ovocná grilovací omáčka
Chuť: lehce med, pak trochu štiplavosti, studený kouř, trochu medicíny, sladkost z aroma
Dozvuk: nakyslý kouř, lehce vývar z uzeného masa, stopa medicíny
Shrnutí: ze čtyř Laphroaigů, co jsem zatím ochutnal (dalšími jsou 10Y, 18Y, QC), mi tento přijde nejzajímavější


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.