ZPĚTRecenze:

Láhev: Tomintoul 10 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: No vida, tak jsem zase jednou narazil na nějakou voňavější whisku. Nesmí se to čuchání přehánět, protože umí ostře zaštípat v nose, ale jinak voní hezky výrazně cukrově. S nakyslými podtóny v pozadí se mi vybavuje kostka cukru pokapaná citrónem. Nějaké oříškovočokoládovovanilkové oplatky. Jednoduchá a příjemná.
Chuť: V ústech už nepůsobí tak přehnaně hebce. Sladkost jako by ustoupila něčemu kořenitějšímu, snad i drouboulililince kouřovému (zdrobňuji důrazně, toto v žádném případě není rašelinná whisky). Bohužel docela jednoduchá.
Dozvuk: Zpočátku výborný čokoládovo ovocný dozvuk, který se ale rychle vytratí do neznáma a vám zůstanou jenom vzpomínky.
Shrnutí: Tohle je whisky přesně na té hranici, kdy už se nevyplatí utrácet za blended, ale je lepší si koupit single maltku. Nedá se zde vymlouvat na cenu, je levná a za své peníze dostanete nikterak oslňující (takže asi nic pro zkušenější pijáky), ale přesto single maltku. Pokud vás snad láká nedegustační chlastání, proč by ne s Tomintoulem.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.