ZPĚT

Recenze:

Láhev: Macallan 10 yo Sherry Oak
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: První dojem? To je jako BenRiach 12y SherryWood!

Sušené ovoce, nebo možná spíš lesní plody, rozinky, čokoláda, ale i těžší květinová vůně, chvilkami jsem měl až takový brandy/koňakový dojem.
Chuť: Zprvu lehce nasládlá chuť, rozinková, ale postupně, zejména v dochuti přechází až do toastově dřevité suchosti. Vliv sherry sudů z Jerez je tu opravdu dost silný, což se mi pro svou výraznost líbí.
Shrnutí: Dobrá alternativa pro ty, kterým chutná BenRiach 12y SherryWood a chtějí podobný styl od jiné značky. Můj třetí ochutnaný Macallan, a prozatím nejlepší. Za pěkné sladění vůně, chuti i doznívání zaokrouhluju nahoru.
Body: 85

Autor: J.K.Ch
Aroma: Typická sladovitě macallanovitá (to se komplikovaně popisuje ale každý Macallan to má v sobě a jiné whisky to postrádají), ale sladovitost je o poznání slabší, vůně sherry je hodně výrazná ve vůni jsou i náznaky sladké mléčné čokolády. Štiplavost alkoholu se téměř neprojeví. Není tedy problém zarazit nos hluboko do Glancairnu.
Chuť: Silné, ale svěží sherry doplněné čokoládou Milka.
Dozvuk: Sušší, ale silné sherry, med, ke konci a pak přechází do sucha.
Shrnutí: Tak tohle je lepší pití než Amber. Výborný zástupce Speyside.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: výrazné sherry. mírně kožené, sušené ovoce. příjemné. (b.2/3)
Chuť: více sladší, marmeládová. kůže, ořechy. moc dobrá. (b.3/4)
Dozvuk: od ovoce (třešně, švestky) jde spíše k peckovitosti. (b.1/2)
Shrnutí: lehce pitelná whisky, dobré sherry. (b.0+/1)

Autor: jumbo
Aroma: nádherně sladká, do hořka
Chuť: sladká, ovoce, příjemně jemná, až hutně sladká, příjemně nahořklá
Dozvuk: hořký, ne vyloženě nepříjemný, ale víc než co jiného je sladko-hořký
Shrnutí: úžasná vůně, ale chuť je jiná a dozvuk zase jiný. Vůně sladká, chuť sladko-kyselá, dozvuk hořký. Nicméně moc příjemně pitelná.

Autor: lalos
WB
Aroma: Hned od prvního přivonění udeří do nosu pořádná porce sherry. Zvětralé červené víno, rozinky, káva a oříšky.
Chuť: Sladká až polosuchá. Červené ovoce, hřebíček a badyán. Babiččina ořechovka z ořešáku z naší zahrady a calvadosu (to byste museli zkusit)
Dozvuk: Dlouhý, sladký, rozinkový s oříšky. Pěkně zahřívá i při lehkých 40%. Lehounký vliv dřeva.
Shrnutí: Super whisky. Dezertní, slaďounká s krásným sherry dozvukem. Já mám moc rád Siennu. Naslepo bych je od sebe dost těžko rozpoznával.

Autor: Žiži
Aroma: sherry, sladká ovocná vůně, stopy dubu
Chuť: sherry, hodně ovoce, trochu krémová, sladká, karamel
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný a sladký
Shrnutí: výborná Macallan se spoustou sherry a ovoce, naředění trochu zvýrazní ovoce ve vůni, jinak celkem nic nového nepřinese
Body: 81

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.