ZPĚT

Recenze:

Láhev: Brugal Añejo
Autor: Hunter
Aroma: Čokoláda, karamel a trochu těkavosti ředidla, což asi zní divně a odpudivě, ale vůně je to veskrze příjemná, jen, vzhledem ke svému mládí pochopitelně, neuhlazená až trochu drsná, ale v mezích slušnosti.
Chuť: Žádná uhlazenost, snad jen první 2 vteřiny na jazyku se zdá jemný, ale pak se jeho nevyzrálost projeví lehkým škrábáním na patře. Trochu do čokolády a kůže.
Shrnutí: Asi nejlevnější rum z Karibiku, který jsem kdy koupil, a na běžné popíjení není vůbec špatný. Víc mi tedy voní než chutná, ale vzhledem k ceně to je odpovídající. S ohledem na poměr výkon/cena mohu doporučit k vyzkoušení. Určitě mnohem lepší volba než středoevropská "rumová" produkce.
Body: 79

Autor: J.K.Ch
Chuť: Klasická rumovitost se silným náznakem bílého vína je velmi podobná a však méně výrazná a sladší a méně alkoholová. Korek.
Dozvuk: Bílé víno i aroma rumu se přenášejí z chutě do příjemně dlouhého dozvuku, který ale kazí objevující se tóny korku a vanilka.
Shrnutí: Středně těžký rum, moc nestojí, účel splní a navíc se přiblížíte chuti kanadské whisky z roku 1975. Stejně jako u ní mi ale vadí silně korkový dozvuk. Na vodu místo plachetničky super. Věc kterou u alkoholu bytostně nesnáším je to, když je hnusný.
Body: 78

Autor: Kobalt
Aroma: Aromatická lihovost (příjemné ředidlo), kakao a tóny ovoce. Sušší a málo sladká.
Chuť: Kakao a hořká čokoláda. Neuhlazená a ostřejší.
Dozvuk: Sladké kakao, dřevo, koření a ovoce připomínající ananas.
Shrnutí: Ostřejší a intenzivní rum, zjistil jsme, že mě opravdu baví. V téhle cenové kategorii zatím nejzajímavější rum.

Autor: Nethar
Aroma: Tak tohle už není ta klasická nasládlá rumová vůně. Osobně výraz "laková" moc často nepoužívám, ale tady mi to sedí. (po přečtení Hunterovy recenze možná i to ředidlo, prostě "vůně dílny/garáže")
Chuť: Zprvu se zdá nasládlá, ale pak zase spíše méně sladkosti. Hustá smetana. Dřevo.
Dozvuk: Zase v prvních momentech klasická sladká rumovitost, ale pak se vytratí a vrátí do nevýraznosti.
Shrnutí: Docela pěkně voní, v ústech mě ale nudí a v dozvuku žádná sláva. Tenhle už by mi Hunter do grogu povolit mohl ;-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.