ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park 25 yo
Autor: Marconi
WB   WOL
Aroma: Dub, med, vřes čokoláda.
Chuť: Velice bohatá, plná. Med, ořechy, dubové dřevo, ale žádná hořkost. Na pozadí snad i pomeranč.
Dozvuk: Dlouhý, medový, velmi příjemný.
Shrnutí: U tohoto vzorku jsem měl velká očekávání a musím říci, že jsem nebyl zklamán. Tohle je velmi příjemné pití s bohatou chutí, kterou nijak nenarušuje alkoholová ostrost. Nádherný zážitek, za který děkuji Petrovi. A to prý je třicetiletá ještě lepší :). Snad jen ta cena by mohla být příznivější, ale tenhle kousek si jí obhájí. Mohu všem vřele doporučit a mám asi i tip pro Ježíška :).
Body: 92

Autor: sandrider
Aroma: citróny, pryskyřice, kůra, snad vosk, trocha medu, určitě by se při opakovaném testování našly další vůně, takhle si představuji komplexnost
Chuť: rašelina, opět citrusy, koření - zázvor, trocha pepře
Dozvuk: dlouhý, rašelina, opět pepř, žádný mazlíček, ale ne přehnaně hrubý
Shrnutí: porovnával jsem s Highland Park 12 yo a rozdíl je obrovský, všechno je v případě 25 yo mnohem intenzivnější, určitá sladkost se i zde najít dá (hlavně ve vůni), ale oproti 12 yo je výrazně slabší, hlavně v dozvuku je silná rašelina, když se dívám na Marconiho poznámky (a nejen jeho, podobných zápisků se dá najít na netu víc), vypadá to jako bychom každý pili jinou whisky (vzorek mám tradičně od Petra, který se snad nespletl :) ) každopádně je to skvělá whisky, jedna z nejlepších, kterou jsem pil, doporučuju všem alespoň vzorek ochutnat

Autor: Žiži
Aroma: spousta zralého ovoce (pomeranče + další ovoce), med, včelí vosk, trocha ořechů, stopy sherry, stopy rašeliny
Chuť: zralé až přezrálé ovoce, med, mírně dřevo, trocha sherry a včelího vosku, stopy rašeliny
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, ovocný s trochou dřeva, stopy rašeliny a včelího vosku, spíše suchý
Shrnutí: nádherně bohatá a vyzrálá whisky, velice povedená, s pár kapkami vody (2 kapky do cca 20 ml whisky) je o trochu sladší
Body: 91

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.