ZPĚT

Recenze:

Láhev: VAT 69 Reserve
Autor: Hunter
WOL
Aroma: Vůně je velmi zvláštní, jakási směs medové sladkosti, přezrálého ovoce (broskve), leštěnky na nábytek a ořechů. V rámci blendů je výrazná, ale v konkurenci přímo srovnávané Dimple 15y doplácí na svou "zvláštnost" až mírnou podivnost, a prohrává o šest nekompromisních Hunterových bodů.
Chuť: Náznak kouře, chuť je dost plná, nic jemného nebo nevýrazného se nekoná, až olejnatý dojem, což si cením. Na jazyku umí štípnout, ale jinak je v dochuti hebká a uhlazená, snad jen jednou jsem zaznamenal nepatrný náznak nahořklosti, v závěru opět trocha kouře. V chuti už s Dimple 15y zdatně drží krok, chválím.
Shrnutí: V kategorii blendů jsem spokojen, a stále víc jí přicházím na chuť, po první ochutnávce jsem měl do nadšení daleko, ale dojem se lepší s každým dalším přechutnáním.
Body: 78

Autor: Nethar
Aroma: hodně zvláštní, řekl bych mix Isle of Jura tvarůžků s něčím sladším a ovocným. Trpělivým štěstí přeje a vynoří se čerstvě působící ananas. Hlasitost vůně není zdaleka na maximu, ale je to dobré
Chuť: sladší, jednodušší, řidší, snadno pitelná, olejovitě smetanový povrch
Dozvuk: začíná jako sladkost přecházející do mírné hořkosti
Shrnutí: Co by to tak mohlo být? Těžko říct, cokoliv :-) Snad nějaký blend? Na blend to ale docela dobře voní, v chuti je to jednodušší, dozvuk má trochu nahořklý ocas. Radši bych si přál nadprůměrný blend, než průměrnou single malt :-)

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: [u]První dojem je:[/u] to je zvláštní vůně! Marně pátrám, jestli jsem něco podobného zažil jinde. Kombinace ztrouchnivělého dřeva, něčeho nakyslého a popela.

[u]Druhá ochutnávka:[/u] trávová, trochu jodu, popel, samotná sklenka pak mix medu a hlíny.
Chuť: V chuti je trochu řidší, opět se objeví popel a něco kyselého, lehký kouř.

[u]Druhá ochutnávka:[/u]Z počátku ostřejší, lehce kouřově rašelinná, ořechy.
Dozvuk: Na blend delší, kouřový, nějaký ten trávový závan i tady, ořechy ?

[u]Druhá ochutnávka:[/u]Ohořelé dřevo, trochu medový a opět kouř.
Shrnutí: Výborný a osobitý blend! Za vzorek děkuju Hunterovi.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.