ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dictador 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je hutná, skvěle vyvážená, ale ne těžká. Jedná se o zajímavý mix kávy, sušené pomerančové kůry, kůže, karamelu, vanilky a kakaa. Se sklenkou si můžete pohrávat dlouho a hledet a objevovat jednotlivé vůně.
Chuť: Začátek je jemný, uhlazený, až hebký, sladkost veskrze žádná, dojem z chuti je velmi suchý, kakakový, dozvuk dřevitý až lehce kouřový.Patrně nejsušší rum, jaký jsem kdy ochutnal.
Shrnutí: Dictador 12y je ideální pro ty, kdo hledají protipól sladkých až přeslazených rumů, svou suchostí by je mohl oslovit. Svým charakterem nemá ani daleko k některým koňakům, alespoň jsme se na tom shodli s kamarády při naší doutníkovo-rumové pánské jízdě. Kolumbie se svým rumem nezklamala, odteď se mi při vyslovení Kolumbie vybaví už i kvalitní rum. V nabídce značky jsou i dražší a starší verze 20y, Dictador XO Perpetual a Dictador XO Insolent.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Kakao a ovoce.
Chuť: Jemná, hladivá. Kakaová, čokoládová a trocha ovoce.
Dozvuk: Čokoláda, kakao, ovoce. Kakao se drží dlouho.
Shrnutí: Výborný rum. Jsem nadšen, pro mě se dostal na absolutní špičku tabulky.

Autor: Walter
Aroma: Jemná vůně po hrozinkách a dalším sušeném ovoci, karamel, tmavý třtinový cukr, vanilka, skořice, smetanová čokoláda, suché kakao, nepatrně dřevo dubové i exotické, náznak něčeho jako pryskyřice.
Chuť: Delikátní nasládlost sušeného ovoce s převahou hrozinek, lehounce okořeněná, doplněná o zajímavé dřevité tóny s pryskyřicí, trošku ořechů, kakaa, hořké čokolády a máty.
Dozvuk: Dlouhé odeznívání chutě, jež přechází z mírné nasládlosti do sušší podoby.
Shrnutí: Velmi dobrý rum. Jakási sušší alternativa k Diplomaticu Reserva Exclusiva. Navíc ale nabízí, krom podobné noblesy, i jistou rafinovanost.

Autor: josé
Aroma: čokoláda, dřevo, kávovost smíchaná s cukrem a svěžejší ovocností, hrozinky, kůže, skořice, vanilka. (b.2/3)
Chuť: sladkost 0/3. sušší. hladký. dřevo. čokoláda a káva = kofila. hravá a perlivá ovocnost, kapka grepu. připálené švestky. hřebíček, skořice. (b.2+/4)
Dozvuk: sládne. lehce pikantní, větrový. dřevo, čokoláda a ozvěna kávy. ořechy. (b.1/2)
Shrnutí: dobrý s čokoládovokávovou stopou. jemný, sušší. klasika. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.