ZPĚT

Recenze:

Láhev: Legendario Elixir de Cuba 7 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je velmi plná, hutná, připomíná lesní med, dále v aroma nacházím čokoládu, težkou ovocnou přezrálost, rozinky a melasu.
Chuť: Chuť je velmi sladká, a to mnohem víc než třeba Zacapa 23y, tady má Elixir de Cuba mnohem blíž k likérům, třeba Kahlúe, než ke klasickým rumům. Nektarová sladkost se nejvíc projeví při prvním poválení po jazyku, ale naštěstí zde není jen tato jedna nudná poloha, ale přechází trochu i do ostrosti, což mě vzhledem k poměrně nízkému obsahu alkoholu překvapilo.Dokončení je lahodné.
Shrnutí: První dojem byl pro mě lehkým zklamáním, ale postupně jsem v tomhle sladkém elixíru našel docela zalíbení. Jedná se o rum, který budete muset před něžným pohlavím zamykat. Slušný je i poměr výkon/cena, sedmička stála asi 530 korun.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ovoce rozinky těžká až medová sladkost. Snad čokoláda jako by ten cukr do vůně nechtěl vpustit víc. Trošku víc alkoholu něž by člověk o 34 % čekal.
Chuť: Velmi sladká velmi plná pampeliškový med. Rozinky. Sladkost rozinek. Pomerančová kůra na konci své životnosti.
Dozvuk: Krémové sladké a překvapivě dlouhé. Asi se sladkostí nalepil na chuťové pohárky.
Shrnutí: Taková holčičí slaďárna, kdo má rád sladké a jemnější záležitosti ale hutnou chuť, najde ti pravé.
Body: 81

Autor: Kobalt
Aroma: Nasládlá, cukrová. Rum a lehce rozinky.
Chuť: Sladká, likérově sladká. Hustá (až sirupově) a jemná. Rozmačkané rozinky.
Dozvuk: Sladký a rozinkový, ale už utlumený. Díky tomu pronikne i něco jako karamel.
Shrnutí: Sladká pochoutka, vhodné samostatně jako dezert :) . Chutnal mi hodně, ale není to na dlouhodobé popíjení.

Autor: Nethar
Aroma: Kořenitě kožená sladkost, rum rum rum a bylinky. Sladkost, cukr, med, sirob. Nové boty a starý nábytek.
Chuť: Obrovsky sladký, ach tak sladký (myslím, že vzorkem jsem překročil měsíční dávku cukru), a hustý, jemný, to je skoro jako převalovat na jazyku med.
Dozvuk: Dozvuk už působí trochu uměle, koženost z vůně je v něm o kousek přepálená. Docela krátký.
Shrnutí: Zajímavý rum, jdu si přečíst podrobnosti a je to jasné, jak Hunter píše, není to čistý rumík. Ovonění je znát stejně jako ona slabší procenta v alkoholu, proto ta jemnost. Nemůžu si pomoci, ale tohle je v podstatě to, co mám na rumech rád a co u nich vyhledávám, byť je "falešný", komu to vadí. Cukroušek.

Autor: bred
Aroma: sladká rumovitosť, ale nie príliš vtieravá
Chuť: sprvu rumový, potom nastupuje prudko výrazná sladkosť, jemný
Dozvuk: krátky, stále doznievajúca hrozienková sladkosť
Shrnutí: mňamka, sladučký miláčik, lámajúci srdcia určite aj jemnejšej časti pokolenia
Body: 91

Autor: josé
Aroma: sladké, cukrové. citron, dřevo a taková zvláštní kovovost či jakási zatuchlost. mandle. i přes nízká procenta lihovost. nic zajímavého (b.0/3)
Chuť: sladkost 3/3, je to likér, takže vyhulená sladkost v první řadě. sotva vyteče ze skleničky. cukrový sirup. trochu dřeva a štiplavá kořenitost. lékořice (b.1/4)
Dozvuk: sladký, větrový, cukrová vata (b.0/2)
Shrnutí: na pití v čisté podobě je to na mě moc silný tlamolep. do drinků v pohodě. s ledem jsem nezkoušel. v přímém porovnání s Conde de Cuba Elixír tento zaostává. štěstí, že chutná kamarádce s ananasovokokosovým džusem, takže ho během pár návštěv úspěšně zkrmím. (b.0/1)
Body: 1

Autor: tornado
Aroma: Nepatrně štiplavé, na první přivonění připomíná jednodušší brandy. Med, rozinky, stopa mentolu, lékořice, třtinový cukr, tmavá čokoláda, nugát. Po odstání zmizí štiplavost a opět bych zopakoval brandy: rozinky, tmavá čokoláda a stopa po lékořici.
Chuť: Likérově sladká, hodně, skutečně hodně sladká. Čokoláda, nugát
Dozvuk: Velmi lehce zahřeje jazyk a ústa. Následně pálivost pozvolna odeznívá. Medová sladkost, nepatrně čokoláda, ke konci stopa po nugátu.
Shrnutí: Brutální tlamolep. Na mě je tohle zbytečně moc sladký. Sladkost zde přebíjí skoro veškerou chuť.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.