ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glengoyne 15 yo Distiller's Gold
Autor: Duthoron
Aroma: Ovocné, banány, hroznové víno, švestkový kompot.
Chuť: Olejnatá, nejdřív do slana, pak med, luční květy, náznak fialek a jemná hořkost.
Dozvuk: Středně dlouhý, hořké mandle, taková mastná sytost buráků co vysychají do sladka.
Shrnutí: Výborná komplexní whisky, nejprve jsem ji ohodnotil známkou 1-, ale po druhé skleničce jsem to mínus umáznul, je to mls. Popis pro poety – babiččína spižírna na chodbě pod schodama, vyrovnané sklenice švestkových kompotů, medu, jablečných křížal, svazečky sušených bylinek, plátěný pytlík s burskými oříšky. Tak copak je tu otevřené a dalo by se ochutnat, aby to babička nepoznala ...

Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladová klasika. Medová, z ovoce tam cítím asi přezrálé šťavnaté červené jablko, se závanem sherry, svěže větrová, s dřevem a vanilkou, něco citrusů.
Chuť: Med, sladké dřevo, slad, sherry závan.
Shrnutí: Určitě neurazí, je to taková pohodová whisky na běžnější popíjení. Od 15 yo bych asi čekal nějakou přidanou hodnotu, ale zachraňuje to zase to, že je to litrovka.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Aroma: Po Benromachu o level výraznější, sladce ořechová, medový kouř, zatuchle nasládlá.
Chuť: Chutná dobře, tohle je lepší starter večera :-)
Dozvuk: Příjemný "normální" dozvuk.
Shrnutí: Pár Glengoynů už jsem měl a všechny si drží tradičně vysokou úroveň, pohodová Highland whisky.

Autor: Radek
Aroma: dub a med
Chuť: med... ale je trochu ostřejší
Shrnutí: no... co jsem měl možnost poznat Glengoyne, tak bezesporu zahřeje
Body: 81

Autor: Rescue
Aroma: sladké, hrozinky, v náznaku sladké dřevo, vanilka a sherry
Chuť: velmi jemná, sladká, ale zároveń suchá, lehce dřevitá a malinko slaná…
Dozvuk: dlouhý, velmi příjemný. Takový suše sladký
Shrnutí: velmi dobrá whisky, v aromatu nádherná. Dokážu si představitmít celou láhev. Ochutnáno v Marpeku.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké měkké hrušky. kapka citronu, svěží sherry. opálené dřevo. vlašský ořech. ostružiny (b.2/3)
Chuť: sladší. dubově dřevité. po chvíli maličko hořkne a hlavně kořenitě pikantní. hřejivá (b.2/4)
Dozvuk: sladký, dřevo, karamel, máta. (b.1/2)
Shrnutí: porovnával jsem souběžně s osmnáctkou. s tou má společnou hrušku ve vůni a výraznou kořenitost. obé je tady méně výrazné. není špatná, ale 18 se mi líbila víc. děkuji Hunterovi za vzorek (b.0/1)
Body: 5

Autor: salam15
Aroma: Sladké, málo výrazné, je tam něco takového zašlého nebo snad zaprášeného. Ale ne zatuchlost to je. S vodou se vůně trochu otevře, ale nic závratného
Chuť: Hladká, hřebíček, pečená jablka a nakonec dřevo. Ta zatuchlost, zastřenost nebo co to k sakru je, je tam cítit i v chuti.
Dozvuk: Celkem výrazně dřevitý.
Shrnutí: Testována na slepo proti Clynelish 14 yo a Glenfiddich 15 yo Solera. Celkový dojem je, že se jedná o jednoduchou až plochou whisky - tedy v porovnání s jejími soupeřkami. Zvláštní je ta zatuchlost - vlastně to chutná jako zašlá Glenmorangie 10 yo nebo tak něco. Suverénně nejslabší z výše uvedené trojice, ale úplně špatná whisky to není. O lahvi neuvažuji. Za vzorek díky Hunterovi.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.