ZPĚTRecenze:

Láhev: Bruichladdich 17 yo 1992 Fino Sherry
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Vůně je bohatá. Čokoládové sherry s dávkou kyselých tónů, zároveň působí svěže, nasládle, cítím i něco květin, dokonce i náznak brandy.
Chuť: V chuti připomíná Glenfarclas 15y, suché sherry, ale navrch přidává nakyslost. Dozvuk je hodně suchý, odeznívá pozvolně a dlouho.
Shrnutí: Z dvojčat Bruichladdich 1992 Sherry Edition mi více chutnala verze Pedro Ximenez, ale i Fino je velmi dobré pití, záleží spíš na osobních preferencích, jakému stylu dává kdo přednost. Pokud máte rádi Glenfarclas 15y, tohle by vám stylově mělo sedět. Na degustaci Bratrstva rašeliny jsem udělil 84 bodů, ovšem po přechutnání s odstupem času z bohatého vzorku jsem zvedl hodnocení na 86. Kdybych měl tuhle lahev doma celou, možná by se skóre vyšplhalo ještě o kousek výš.
Body: 86

Láhev: Bruichladdich 17 yo 1992 Fino Sherry
Autor: Króča
WB
Aroma: čoko, sladké ovoce, pečené jablko s vanilkou
Chuť: dřevo do čokoládova, které časem hořkne
Dozvuk: lehounce zakuřuje ale nepředstavujte si nic vyloženě kouřového, dřevo se pořád drží ale znovu se překlápí na sladší stranu.. k tomu pražené vlašáky a opět čoko
Shrnutí: společně s touto jsme ochutnávali i "dvojče" stařené v sudech po Pedro Ximenez sherry..Fino je vcelku jednoduchá a přímočará whisky..mohla sice ubrat na hořkosti, ale i tak jsem si pochutnal.. v porovnání s PX byla ve vůni otevřenější - šla více naproti ;)
Body: 84

Láhev: Bruichladdich 17 yo 1992 Fino Sherry
Autor: Nethar
WB
Aroma: kyselejší sherry styl, výrazná vůně, povidla, později medovité, ale PX mi přijde přesto sladší
Chuť: je znát síla alkoholu, ale sama o sobě mi přesto přijdá taková "řidká", i když tedy ostřejší
Dozvuk: tak tady je znát nádherně dozvuk sherry/portské, perníček, koření, dobré
Shrnutí: těžko se rozhodnout, který z Bruichladdichů mi chutná více. Fino mi lépe voní, PX chutná, rozhodnout by tedy měl dozvuk, ten mi asi víc sedí u Fino


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.