ZPĚT

Recenze:

Láhev: Braeval 12 yo 1998 DL
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je velmi „sherry“, tady není o použitých sudech pochyb, zároveň je svým způsobem svěží, až ostrá, travnatě citrusová, to celé zalité čokoládou. Voda ji trochu zjemní. Kombinace čokoládového sherry a citrusově travnaté svěžesti je velmi originální, to oceňuji. Připomíná mi to Voňatku citronovou, známější jako Citronová tráva (latinsky Cymbopogon citratus, anglicky lemon grass).
Chuť: Suchost sherry stylu kombinovaná s ostrostí (alkoholu), k tomu se přidává dřevo a hlavně v závěru bohužel i nahořklost. S vodou stále ostrá, ale objevuje se nesměle i nasládlost.
Shrnutí: Při prvním setkání s Braevalem na degustaci Bratrstva rašeliny jsem ocenil 80b, po dalším přechutnání po několika měsících jsem dva body přidal, zejména za originalitu.
Body: 82

Autor: Króča
Aroma: velmi jemné a řídké..dlouho jsem musel přičuchávat, abych se v ní zorientoval.. takže arašídy, zelená jablka, koblihy s grepovou polevou.. S VODOU jde do kytiček
Chuť: takové klasické dřevěnné Speyside.. jinak vcelku jemná a alkohol značně zaštipuje.. na jazyku také poměrně rychle hořkne, takže raději s ní rychle dolů.. S VODOU jde ještě víc do dřeva
Dozvuk: igelit :think: , kyselejší dřevo, nezralé ovoce (hrušky + jablka) a stále ta hořkost.. S VODOU se příchutě vytrácí
Shrnutí: na mne až moc hořká.. tenhle styl mi nesedí a vědomě jej nevyhledávám.. co se dá dělat..oproti kolegům jsem sladkost nezaznamenal tak říkajíc ani z rychlíku, ani později při přechutnání doma

Autor: Nethar
WB
Aroma: voňavé Speyside, sladší skupina ovoce, určitá koženost, seno, s vodou působí čerstvěji, ovoce, tráva, ale i více vanilky, přechod mezi nějakým kořením a umělohmotností
Chuť: ostrý příděl alkoholu, je bez náznaku hořkosti, než začne leptat jazyk, je hodně sladká, ani voda ji nepřidává hořkost, naopak s útlumem ostrosti je více znát silná sladkost
Dozvuk: hodně hřejivý (však to má 50 procent), vzhledem k vůni překvapivě sladce doznívá, karamel, káva, žádná nepříjemná hořkost, ale příjemná nahořklost tofifé ;-) doznívá dlouho
Shrnutí: jenom průměrná ve vůni, když nepočítám silný alkohol tak spíše nudnější v chuti, i když chválím nulovou negativní hořkost, pak však výborná v dozvuku

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.